Gündem

Verizon Yahoo satışında büyük bir indirim istiyor

By

on

Yahoo’nun kullanıcı bilgilerini çaldırması ve devlet ile işbirliğinin maliyeti ağır olacak gibi görünüyor.

Yahoo bir süredir kendisini satın alacak bir firma arayışını nihayet Verizon ile masaya oturarak mutlu bir sona götürmek üzere anlaşmaya varmıştı. Ancak görüşmeler devam ederken Yahoo’nun 2014 yılında uğradığı dijital saldırı sonucunda 500 milyon kullanıcısına ait e-posta, şifreli parola ve güvenlik sorusu gibi çeşitli bilgilerin çalındığı ortaya çıktı. Ayrıca Yahoo’nun Amerika Birleşik Devletlerinde istihbarat birimleri ile anlaşarak güvenlik amacıyla tüm e-mail trafiğinin izlenmesi ve içeriklerin taranması için bir araç geliştirip ilgili kurum ile paylaştığı da basında yer aldı.

Tüm bu gelişmeler üzerine Verizon’un 2015 yılında satın aldığı AOL başkanı Tim Armstrong Yahoo yöneticileri ile bir araya gelerek satış fiyatında bir indirim talep etti. Üstelik talep edilen indirim hiç düşük bir rakam değil. Verizon daha önce 4,8 milyar dolara satın almak üzere anlaştığı Yahoo’nun fiyatında 1 milyar dolarlık indirim istiyor.

Konu ile alakalı ne Verizon ne de Yahoo şimdilik herhangi bir açıklama yapmadılar. Öte yandan Yahoo Reuters’in Yahoo’nun ABD hükümeti ile işbirliği yaptığına yönelik haberini yanıltıcı olarak yorumlayan bir açıklama yayınlamıştı.

 

Recommended for you

1 Comment

  1. Pingback: Verizon Yahoo satışında indirim istememiş – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir