Gündem

Acele edin! Ücretsiz Windows 10 indirmek için son günler

By

on

Windows 10 indir, Windows 10 yükseltme, Windows 10 güncelleme için artık sayılı gün kaldı. Eğer acele etmezseniz hatrı sayılır bir ücret ödemeniz gerekebilir. İşte tüm detayları ile yapılması gerekenler…

Türkiye’de rakipsiz şekilde en fazla kullanılan bilgisayar işletim sistemi Windows. Geçtiğimiz yıl en yeni sürüm Windows 10 tanıtılmış ve ücretsiz olarak indirilebileceği açıklanmıştı. Kısa süre içinde yoğun ilgi ile karşılanan işletim sistemi, 1 ay dolmadan 100 milyon cihazdaydı, rakamın günümüzde bu rakamın 400 milyona yaklaştığı belirtiliyor. Eğer halen eski Windows sürümlerini, yani Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 7 kullanıyorsanız, elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz; aksi halde Windows 10 yükseltme için ek bir ücret ödemeniz gerekecek.

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Windows 10’un ücretsiz şekilde indirilebileceği son ratih 29 Temmuz 2016. Yani birkaç gün içinde söz konusu versiyon ücretli hale dönüşecek. Peki Windows 10 güncelleme için ne yapılması gerekiyor? Nereden indirilir, nasıl bir yol izlenir? İşte bu kritik önem taşıyan sorulara yanıtlar geliyor.

Öncelikle Windows 10 indir yazarak Google’da aratma yapınız ve ilk sırada çıkan Microsoft yazılım indirme sayfasına tıklayınız. Sayfaya gelindiğinde Türkçe açıklamalarla karşılaşılıyor. Pratik adımlarla devam ediyorsunuz.

Ekran_Resmi_2016-07-26_14_52_41

Sürüm seçme seçeneğinde ‘Windows 10’u seçin ve ‘Onayla’ya basın. Ardından hemen alttaki ‘Ürün dilini seçin’ bölümünde ‘Türkçe’yi seçip onaylayın.  Karşınızda yeni bir ekranda ‘İndirmeler’ çıkacak. İlk olarak ‘Başlamadan Önce’ sekmesini tıklayıp gereksinimlere uyup uymadığınız kontrol ediniz, eğer sorun yoksa; hemen alttaki 32 ya da 64-bit indir seçeneklerini tıklayıp indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Söz konusu bağlantılar 24 saat içerisinde tıklanmalı, aksi halde iptal olacak. Bilgisayarınızın şarjının takılı olmasını tavsiye ediyoruz. İndirilen dosyanın ardından da yönergeleri takip ederek kısa süre içinde işlemi tamamlayabilirsiniz.

Unutmayın, 29 Temmuz 2016 son gün.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir