Gündem

Ubisoft’tan şaşırtan Assassin’s Creed açıklaması

By

on

Tüketicilerin tüm yazılım hatalarına rağmen yaşatmaya devam ettiği Assassin’s Creed serisinin filmi için ilginç bir açıklama geldi.

PC veya konsol oyunları dünyasına meraklıysanız Ubisoft’un artık efsaneleşen Assassin’s Creed serisini bilmiyor olmanız imkansız. Artık Ubisoft’un her yıl yeni bir oyununu piyasaya sürdüğü seri maalesef eski günlerinin şaaşasını yakalamaktan uzak zira her yıl piyasaya çıkan yeni Assassin’s Creed daha fazla yazılım hatası ile oyuncuları çıldırtıyor desek yeridir.

Prince of Persia, Doom, Mortal Combat, World of Warcraft, Hitman, Tomb Raider gibi pek çok başarılı oyunda olduğu gibi Assassin’s Creed’in de bir sinema filmi çekiliyor ve bu sene Aralık ayında gösterime girecek. Bazı oyunların sinema filmleri büyük başarı elde etse de bazıları maalesef üçüncü sınıf film kategor

Aralık ayında vizyona girecek Assassin's Creed filminden bir sahne

Aralık ayında vizyona girecek Assassin’s Creed filminden bir sahne

isini bile geçemeyip ucuz TV’lerin akşam kuşağına meze olmaktan kurtulamadılar.

 

Başrolünü pek çok ödülü bulunan Michael Fassbinder‘ın oynayacağı Assassin’s Creed için Ubisoft’tan talihsiz sayılabilecek bir açıklama geldi. Ubisoft Avrupa bölge sorumlusu Alain Corre verdiği bir röportajda beklentilerinin büyük olmadığını ve seyircinin filmi beğenmesinin yeterli olduğunu dile getirdi. Corre’a göre gişeden zarar ederek bile ayrılsalar önemli değilmiş!

Eğer seyirci filmi beğenirse zaten başarıyı yakalayacağı aksi takdirde zaten başarısız olacağı için Corre’un açıklamasındaki yüksek olmayan beklenti ile neyi kastettiğini anlamak şimdilik güç. Ubisoft sinema filmini, belki geleneksel hale dönüşen seri için yeni oyuncular kazanmayı umduğu pahalı bir reklam gibi düşünüyor olabilir. Bir diğer seçenek ise filmin gerçekten pek iyi gitmediği ve başarısız gişe sonrasında yerden yere vurulmaması için şimdiden beklentileri aşağı çekmek olabilir. Elbette son bir seçenek ise bomba gibi bir film geldiği ve seyircide bir düşük beklenti algısı yaratarak başarıyı yükseltmek de olabilir.

Aralık ayında filmi görüp son kararı vereceğiz. Bakalım Assassin’s Creed ilk yıllarındaki efsanevi hikaye anlatım başarısını yakalayabilecek mi?

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir