Gündem

Ubisoft oyun severleri kandırıyor mu?

By

on

Hazırlanan bir video Ubisoft’un E3’de gösterdiği demolar ile gerçek oyunları karşılaştırıyor. Arada büyük fark var.

Dünyanın en büyük oyun dağıtıcılarından Ubisoft, dünyanın en iyisi olduğunu iddia eden stüdyolar ve dünyanın en büyük oyun fuarı E3’de gösterilen oyun demoları… Hepsi aklımızı başımızdan alıyor. Ancak bu oyunlar piyasaya çıktıklarında çoğu zaman vaad ettiklerini vermekten uzak kalıyorlar. Öte yandan aradaki farkları dönüp kıyaslamak pek çoğumuzun aklına gelmiyor. Ancak bunu bir görev edinen bazı oyun severler bir video hazırlayarak bizlere gösterilen ile sunulan arasındaki farkı ortaya koymuşlar.

WatchDogs, Division, Rainbow Six Siege, Farcry 4 ve Farcry 3 için hazırlanan video açıkçası “oyun severler aldatılıyor mu?” sorusunu tekrardan gündeme getiriyor. Özellikle son yıllarda oyun fiyatlarının giderek yükseldiği, oyunların tam hazır olmadan satışa sunulduğu (Division piyasaya çıktığında hata festivali gibiydi) zaman içinde bu hatalar giderilmediği için oyunu bırakanlar ve sonrasında yeni gelen içeriklerin pahalı DLC paketleri olarak satılması…

Oyun severler gerçekten oyun firmalarına karşı artık güvenlerini kaybediyorlar. Üstelik bu haberde Ubisoft özelinde bunu paylaştık ancak yakın tarihte yaşanan No Man’s Sky felaketi bir diğer örnek. Elbette bu kötü örneklerin yanında tarihe geçebilecek güzellikte pek çok oyun da çıkmıyor değil. Onların da hakkını yememek lazım. Ancak oyuncular hangi oyunun bir kandırmaca hangisinin bir şaheser olduğunu anlamak için en azından bir kaç ay beklemek istemiyor.

Günün sonunda “Super Mario iyiydi” muhabbetine dönüş kaçınılmaz görünüyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir