Gündem

Uber, İstanbul Boğazı’nı tekne ile geçiriyor

By

on

Son birkaç yıldır dünyayı kasıp kavuran özel araç sistemi Uber, dünyada ABD ve Kanada’dan sonra ilk kez İstanbul’da devreye girecek UberBOAT adındaki sistemi ile boğazı lüks teknelerle geçiriyor. Her geçen gün daha fazla ülkede hizmete giren ve helikopterden özel jete kadar farklı farklı lüks hizmetler sunan Uber’in yeni tekneleri, kesinlikle fark yaratacak gibi görünüyor.

İlk olarak 2014 yazında İstanbul’da hizmet vermeye başlayan Uber’i burada detaylıca incelemiş, ne olduğunu anlatmıştık. İstanbul’da hizmet veren lüks deniz taşımacılığı firması Navette Taşımacılık Ulaştırma ve Turizm A.Ş. ile ortaklığa giden San Francisco merkezli şirket, 6-8 kişiye kadar yolcu alabilen Beneteau model tekneleri ile boğazdaki yolcularını bekliyor. İstanbul’daki trafik de düşünüldüğünde üst segment için kaliteli ve keyifli bir alternatif yaratacağını düşündüğümüz UberBOAT’un tarife fiyatları ise cep yakacak cinsten.

Kat edilen deniz miline göre hesaplanacak olan UberBOAT ücretleri, Bebek – Kandilli, Ortaköy – Kuzguncuk, Emirgan – Kanlıca arasında şirketin tahminine göre 50-60 TL arası olacak. Bebek – Reina seferini 100-115 TL arasında bir fiyata yapabilecek olan yolcular, Kabataş’tan Ataköy’e ise 415-435 TL arası bir ödeme yaparak geçebilecek.

uberboat

Sahile yakın bölgelerde, Uber uygulaması içinde bir UberTEKNE seçeneği belirecek, buradan tekne çağırdıktan sonra kaptan tarafından bir teyit telefonu alacak olan kullanıcılar, birkaç dakika içerisinde bu farklı yolculuğa erişebilecek. Ek olarak Uber’e UBERTEKNE koduyla kaydolan kullanıcılar ise ilk yolculuklarında 30 TL’ye kadar indirim kazanacak. Her zaman olduğu gibi yolculuk için ücret paylaşma seçeneği de tekneler için aktif olacak.

Uber, önümüzdeki süreçte yoğun bir talep ile karşılaştığı takdirde platforma kayıtlı tekne sayısının da artacağını söylüyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir