Gündem

Twitter’da arka plan resimleri kalkıyor

By

on

İlk açıldığı günden bu yana Twitter’da profil tasarımının önemli öğelerinden biri olan arka plan resimleri artık kalkıyor. Geçtiğimiz yıllarda geçilen yeni profil tasarımıyla birlikte göründüğü yerlerin sayısı oldukça azalan arka plan resimleri, kullanıcıların Ana sayfalarında ve bildirim menülerinde görünmeye devam etmişti. Oradan da kaldırılan resimler yerini, açık mavi düz bir renge bıraktı.

Değişikliği ilk keşfeden Mashable’ın ulaştığı bir Twitter yetkilisinin yaptığı açıklamada, “Ana sayfa ve bildirim timeline’larında arka plan resimlerini tüm web kullanıcıları için kaldırıyoruz. Bundan sonra arka plan resimleri yalnızca giriş yapmış olan kullanıcıların gördüğü tweet sayfaları, liste sayfaları ve koleksiyon sayfalarında görünecek.” denildi.

Twitter’ın ilk zamanlarından beri kullanıcılarına sunduğu kişiselleştirme özelliklerinden biri olan bu resimleri neden kaldırmayı tercih ettiği ise merak konusu. Herhangi bir sebep açıklaması yapılmazken, bu haliyle ana sayfa ve bildirimlerin oldukça parlak bir hâl aldığını söyleyebiliriz. Yine de kullanıcıların böylesine bir profil kişiselleştirme seçeneği varken, ellerindeki imkanın alınması pek makul bir hamle değil. Twitter’dan konu ile ilgili herhangi bir açıklama geldiği takdirde yazıyı güncelleyeceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir