Gündem

Twitter’a yatay video çekme desteği geldi

By

on

Twitter’a video desteği geleli çok uzun bir süre olmuyor. Birçok şirket, videolar ile daha interaktif bir reklam yapma imkanına kavuşurken, kullanıcılar da anlık paylaşımlarına direkt Twitter üzerinden videolar ekleyerek mikro-blog kavramını geliştirme şansı yakalamıştı.

Şirketin video paylaşma özelliği, bugün eklenen yeni yatay video desteğiyle daha da gelişti. Artık kullanıcılar sosyal ağ üzerinden yatay şekilde video çekebilecek ve paylaşabilecek. Bugüne kadar Twitter uygulaması üzerinden çekilen videolar, kare formatında olmak zorundaydı.

Bu yeni modu kullanmak da tahmin edeceğiniz gibi çok kolay. Uygulamayı açıp göndereceğiniz yeni tweet’in altında bulunan fotoğraflar kısmındaki kamera simgesine basıyor ve kırmızı video tuşunu seçiyorsunuz. Telefonunuzu yan çevirdiğiniz gibi videonuz da yatay bir hâl alıyor.

Bu yeni desteğin ardından asıl merak edilen ise, şirketin canlı yayın uygulaması Periscope’ta da aynı özelliği görüp göremeyeceğimiz oldu. Şu an için yalnızca dikey bir şekilde izlenebilen Periscope yayınları da yatay bir hâl alırsa, çok daha kaliteli çekimler görme şansımız olacaktır.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir