Gündem

Twitter’a “satın al” tuşu geldi

By

on

Twitter’ın e-ticaret yolunda uzun süredir atması beklenen adım bugün gerçekleşti. Twitter Blog üzerinden yapılan duyuru ile mobil uygulamalar üzerinde alışveriş imkanı sağlanacağı açıklandı.

Ana sayfada tweet’ler arasında gezerken bundan sonra markalardan, kar amacı gütmeyen organizasyonlardan, ünlü kişilerden ve birçok farklı kullanıcıdan, büyük bir Satın Al butonu içeren tweet’ler görmeniz mümkün. Bu tuşa bastığınızda satılan ürüne dair detaylı bilgi ile birlikte ödeme ve kargo bilgilerini girebileceğiniz bölüm açılıyor. Sonrasında da sipariş onayı vererek satılan ürünü alabiliyorsunuz.

BuyNow_FINAL_IMAGE

Bu satın al tuşu ile Twitter’ın hizmetini paraya çevirmesi adına çok büyük bir adım attığını söyleyebiliriz. Ticaret sisteminin de sosyal ağa dahil olmasıyla birlikte şirketin ticari ortakları da artacak. Şu an için yalnızca test aşamasında olan sistem için Fancy, Demi Lovato, Eminem ve Megadeth gibi isimlerle anlaşılmış durumda. Ünlüler ve kurumlardan oluşan yaklaşık 30 kullanıcılık listede bir sorun çıkmadığı takdirde satın al tuşu herkese açılacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir