Gündem

Twitter’a QR kod ile takip özelliği gelecek

By

on

Kan kaybetmeye devam eden sosyal medya devi Twitter, Snapchat’in özelliğini kopayalıyor.

Her iyi fikir, özellikle de sosyal ağlar söz konusu olduğunda, bir süre sonra çalınabiliyor. En son örneğimizde ise bir süre önce Snapchat’tan kaldırılan bir özellik olan QR kodu ile bir hesabı takip etme özelliğinin Twitter’ın gelecek sürümlerinde kullanılmaya başlaması olabilir..

Daha önce Snapchat’ta olduğu gibi Twitter’da bir hesabı QR kodunu tarayarak hemen takip edebileceksiniz. Şu anda sadece Twitter Beta sürümünde bulunan özelliği aktif hale getirmek için iOS’da, Profil> Ayarlar> QR kodu bölümüne giderek kendi kodunuzu bulursunuz. Android’de ise menüyü açarak QR koduna dokunmanız yeterli olacaktır.

Bu seçenekler ile sadece kendi kodunuzu görmekle kalmayacak aynı zamanda başkalarının QR kodlarını da tarayabileceksiniz. QR kodları özellikle etkinliklerde veya web sitelerinde kullanılabilir. Kurumsal hesapların kolaylıkla takip edilebileceği QR kodlarını bastırdığınız broşür veya diğer medya araçlarında kullanabilirsiniz.

Neden önemli?:

Twitter, kan kaybından kurtulmak için uğraşıyor. Dolayısıyla Snapchat stratejilerinden ‘esinlenmekte’ mahzur görmüyorlar. Hikayeler ve gelecek sürümde karşımıza çıkacak QR kodu özelliği buna iki farklı örnek. Ancak Snapchat’in vaz geçtiği bir özelliği Twitter’ın sahiplenmesi gerçekten ilginç. Eğer Twitter bu özellikten faydalanmak istiyorsa daha görünür ve kolay bir kullanım yolu bulmak zorunda zira şu anda beta aşamasındaki bu özelliğin pek pratik kullanıldığını söyleyemeyiz.

Bu haber ilk olarak bir IDG yayını olan Greenbot’ta yayınlanmıştır.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir