Gündem

Twitter zarar etmeye devam ediyor

By

on

Geçtiğimiz gün 2015 yılı 1. çeyrek sonuçlarını açıklayan dünyanın en büyük sosyal ağlarından Twitter, kullanıcı sayısı artmasına rağmen zarar ettiğini duyurdu. 2014’ün 4. çeyreğinde 288 milyon olan kullanıcı sayısı 302 milyona çıkan dev sosyal ağ, yıllık bazda da yüzde 18’lik bir kullanıcı artışı görmesine rağmen üç ayda bünyesine yalnızca 14 milyon yeni kullanıcı katabildi.

Sonuç olarak Twitter büyümesini sürdürse de, kendisinden beklenen patlamayı hâlen yapabilmiş değil. Yine de önceki çeyrekte görülen 4 milyon gibi oldukça düşük sayıda karşılaştığımız aylık aktif kullanıcı artışına göre başarılı olan 1. çeyrek sonuçlarına rağmen Twitter’ın yatırımcıları pek memnun değil. Bu küçük artışlardan ziyade Facebook gibi rakamlar görmeyi umut eden yatırımcılar, isteklerine uzun süredir kavuşamıyor. Dünkü sonuçların daha önce sızmasının ardından da Twitter’ın ABD borsasındaki hisselerinin yüzde 20 oranında değer kaybettiğini belirtelim.

Gelir konusunda da yıllık bazda gelirini yüzde 74 gibi oldukça yüksek bir oranda yükselten Twitter, 436 milyon dolar gelir elde etmesine rağmen 162 milyon dolar da zarar ettiğini açıkladı. Bu zararın arkasında şirketin irili ufaklı yaptığı satın almalar olduğu belirtiliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir