Gündem

Twitter yeni profil tasarımını deniyor

By

on

Twitter hız kesmeden yenilenmeye devam ediyor. Şirketin yeni profil tasarımını küçük bir kullanıcı grubunda uyguladığı ortaya çıktı. Yeni tasarıma göre daha geniş bir zaman akışı ve daha büyük resimler yer alıyor. Yeni tasarımda profil fotoğrafı sayfanın sol tarafına kaymış. Böylelikle başlık fotoğrafıyla birlikte; tweet’ler, takip eden, takip edilen, fotoğraflar/videolar, favoriler ve listeler daha geniş bir alanda yer bulmuş. Tweet’lerde yer alan fotoğrafların da büyüdüğü dikkatlerden kaçmıyor.
Mashable editörlerinden, Matt Petronzio, yeni Twitter deneyimini ilk yaşayanlar arasında. Petronzio’nun almış olduğu ekran görüntüsüne göre yeni tasarım; Facebook, Instagram ve Google+ uygulamalarını andırıyor. Ancak şimdiye kadar gelen geri bildirimlere göre,  Twitter’daki bu değişikliğin pek beğenilmediği belirtiliyor. Petronzio’nun son paylaştığı ekran görüntüsü de “takip edilen” kısmından. Aşağıdaki  resimde de görüldüğü gibi, artık bu kısımdaki kullanıcıların, profil fotoğrafıyla birlikte  başlık fotoğrafları da görünebilecek. Yeni tasarıma göre kullanıcılar tek sıra halinde değil de yan yana üçlü gruplar halinde dikey olarak sıralanıyorlar.
 
Öte yandan Petronzio, ana sayfa kısmında bir değişiklik olduğunu belirtmiyor. Yani güncelleme sadece profil kısmını etkileyecek gibi duruyor. Twitter’ın bu tarz güncellemeleri uygulama  marketlerine koymadan önce rastgele bir grupta deneyerek geri dönüşlere göre hareket etmesi de, güncellemelerin kullanıcı istekleri doğrultusunda şekillenmesi adına bir hayli önemli. Güncellemeye yeni özellikler eklenip eklenmeyeceği veya yeni güncellemenin ne zaman App Store ve Google Play Store’da yerini alacağı hakkında ise henüz bir bilgi yok.

Recommended for you

2 Comments

  1. nOnstOp

    Nisan 9, 2014 at 10:41 pm

    Nasıl gecebilirz bir çok kısıde var bu tasarim bilgi verirmisiniz ?

  2. zeuse

    Mayıs 30, 2014 at 11:48 am

    hesabı korumalı olanlar gelen takip isteklerini nerden görecek ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir