Gündem

Twitter, yeni özelliği Highlights’ı duyurdu

By

on

Twitter, bugün akşam saatlerinde kullanıcıların Twitter deneyimini geliştirmeyi amaçladığı yeni özelliği Highlights’ı duyurdu. Bu yeni özellik, Twitter’da aktif olup olmadığınız önemsenmeksizin, bir günün Twitter’daki en önemli olaylarını karşınıza çıkarıyor.

Twitter_Highlights_screenshots

Twitter’ın günlük, kısa, hızlı ve basit bir özeti olarak tanımlayabileceğimiz Highlights, her gün bir bildirim ile size özel bir timeline’ı karşınıza çıkarıyor. Highlights’ın oluşum sürecinde, takip ettiğiniz hesapların tweetleri, onların takip ettiği insanların tweetleri, bölgenizdeki önemli haberler, olaylar ve çok sayıda farklı öğe bir araya getiriliyor ve sabahtan akşama kadar Twitter başında olsanız bile gözünüzden kaçmış olabilecek tweet’ler bir tık uzağınıza geliyor.

Highlights özelliğini açtığınızda, bir gün içerisinde en fazla iki kez telefonunuza Highlights’ın hazır olduğuna dair bir bildirim gelecek. Bildirime tıkladığınız zaman ise, direkt olarak Twitter uygulaması içerisinde yeni bir arayüzle kendine yer edinmiş Highlights’ın göründüğü kısma gideceksiniz. Günün tüm önemli başlıklarını sağdan sola kaydırarak bu arayüzde görebileceksiniz ve sonuncu tweet’e geldiğinizde de son bir kaydırma ile kendi Ana Sayfanıza dönüş yapacaksınız.

Şu an için Highlights, telefonunu İngilizce kullanan Android kullanıcılarına özel bir uygulama. Ayarlar üzerinden bu yeni özelliği açtıktan sonra, Highlights’ın mobil bildirim menüsünden de açık olduğunu kontrol edin. Twitter, şu an için yalnızca Android ile yola koyulduklarını ve duruma göre diğer platformlara da bu yeni özelliği getirmeyi “değerlendireceklerini” açıkladı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir