Gündem

Twitter ve Google’dan yeni ortaklık

By

on

Twitter ile Google 2009 senesinde başlayıp 2011’de biten anlaşmalarını yenileyecek. Bloomberg’ün haberine göre, 6 sene önce Google arama sonuçlarında görünmeye başlayan tweet’ler arama motoruna geri geliyor. Hem Google, hem de Twitter’ın ciddi şekilde işine yarayacak anlaşma ile birlikte, Google’da karşımıza çıkan arama sonuçları Twitter’da her gün atılan milyonlarca tweet’i de içerirken, Twitter da kendi sitesi dışında da erişilebilir bir hal alacak.

2011’de biten anlaşmayı yenilemeyen isim olan Google, kendi sosyal ağ platformu Google+’a güvenmiş, o dönem yaygınlığı iyice artan Facebook ve Twitter’a rakip olmak istemişti. Ancak işler Google’ın planladığı gibi gitmedi ve Google+, bu iki dev sosyal ağın gölgesinde kaldı. Bloomberg haberine göre anlaşma için artık imza aşamasına gelinmiş durumda ancak sürecin son kullanıcıya yansıması biraz zaman alacak. Bu yılın ilk yarısı itibariyle sistemin hayata geçirilmesi planlanıyor.

Twitter, konu ile ilgili yorum yapmayı reddederken, Google cephesinden olumlu veya olumsuz hiçbir açıklama gelmedi.

Twitter, bu akşam itibariyle 4. çeyrek gelirlerini açıklayacak ve bu açıklama sırasında yeni anlaşmanın da duyurulabileceği söyleniyor. Twitter’ın son dönemde reklam verenleri platforma çekmekte ve yatırım almakta zorlandığı biliniyordu. 4. çeyrek sonuçlarıyla ortaya çıkacak bir büyüme ve Google anlaşması, sosyal ağın ciddi şekilde işine yarayabilir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir