Gündem

Twitter, @ simgesini kaldırıyor

By

on

Twitter, sevenlerinin pek de iyi karşılamayacağını düşündüğümüz bir özellik üzerinde çalışmalara başladı. Dünyanın en yaygın mikro blog servisi, Android uygulamasında verilen cevaplarda gözüken @ işaretini tamamen ortadan kaldıran bir sürüm deniyor ve iletişim özelliği olarak bilinen etkileşimi yavaş yavaş ortadan kaldıracağının sinyallerini veriyor.

BuzzFeed’in haberine göre, Twitter yöneticisi Vivian Schiller, katıldığı bir etkinlikte “#” ve “@“ simgelerinin gizli kaldığını ve şirketin, yeni kullanıcıların Twitter konseptini anlamalarını kolaylaştırmak için daha modern bir yaklaşım sergileyebileceğini söylemişti.

Schiller, yaptığı yorumda geri adım atsa da, Android için Twitter uygulamasının alfa versiyonundan alınan bir ekran görüntüsünde, @ simgesinin ortadan kalktığı ve Facebook benzeri bir bahsetme sisteminin gelebileceği görünüyor. Elbette sistem şu an deney aşamasında ve normalde kullandığımız işaretli tweet’lerin etkilenmesi gibi bir durum söz konusu değil.

Bu düşüncenin arkasında yatan fikrin ise, Twitter’ın yeni kullanıcıların hizmetten soğumamasını sağlamak olarak düşünülüyor. Bu değişimin sadık Twitter kullanıcıları tarafından onay görmeyeceği düşünülse de, Twitter’ın şimdilik ne yönde hareket edeceği belirsiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir