Gündem

Twitter, mobilde Keşfet ve Etkinlik sayfasını kapattı

By

on

Twitter, bugün yaptığı duyuru ile artık mobil uygulamalarında arama sekmesinin altında trending topic’leri gösterme kararı aldığını açıkladı. Bu değişiklik için uygulamaları güncellemek gerekmezken, direkt olarak arama kısmına dokunup, size ve bölgenize özel seçilmiş trend olan konu başlıkları ile her konunun ne kadar popüler olduğuna ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte, Twitter, ana sayfasında bulunan #Keşfet simgesini de mobil cihazlardan kaldırdı. Yani artık takip ettiğiniz insanlara göre aktivite verisine mobilden erişmek mümkün olmayacak. Kimin kimi takip ettiği, hangi tweet’leri favorilere eklediği gibi bilgilere şu an için Web sürümden ve Tweetdeck gibi üçüncü parti yazılımlardan erişilebiliyor.

twitter keşfet

Birçok kullanıcının canını sıkacağını düşündüğümüz bu tercihin Twitter tarafından geri alınıp alınmayacağı bilinmezken, şirket Keşfet’i kaldırmanın arkasındaki sebep olarak, kullanıcıların Twitter’ın mobil uygulamalarındaki içeriği daha basit bir şekilde keşfetmesi olduğunu belirtiyor. Kullanıcıyla ilgili konular, kullanıcının daha yakınına getirilirken, bu tercihten pek memnun kaldığımızı söyleyemeyiz.

Güncelleme bugünden itibaren iOS ve Android için resmi Twitter uygulamalarında yayına alınmış durumda. Web sürümünün değişip değişmeyeceği hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Recommended for you

0 Comments

  1. mehmet

    Nisan 10, 2015 at 12:18 pm

    Çok kotu oldu boyle.. Keşfet özelliği tam anlamıyla gezgin olmayı saqliyordu kullanicinin.. Geri dönmesi umidiyle

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir