Gündem

Twitter, mobil geliştirici konferansı düzenleyecek

By

on

Twitter, bugün kendi blogunda yaptığı bir açıklama ile mobil odaklı geliştirici konferansı Flight’ı duyurdu. 22 Ekim’de San Francisco’da gerçekleştirilecek konferans, CEO Dick Costolo’nun açılış konuşmasıyla başlayacak ve ardından mobil geliştiricilerin Twitter platformunu nasıl iyileştirebileceklerine yönelik çeşitli seanslar düzenlenecek.

Twitter’ın ilk geliştirici konferansı bu olmayacak. 2010 yılında Chirp adında bir geliştirici konferansı düzenleyen sosyal ağ, bu konferansı devam ettirmemişti. Ek olarak 2010’dan bu yana şirketin geliştiricilerle olan ilişkisini de farklı bir yöne çektiğini söyleyebiliriz.

Örnek verecek olursak, Twitter geçtiğimiz yıllarda Tweetdeck ve Tweetie gibi üçüncü parti sosyal ağ uygulamalarını satın alarak, bu popüler hizmetleri daha rahat kontrol edebilmek ve reklamlardan faydalanmak için kendi saflarına katmıştı. Bunun yanında kendi platformunu da devamlı geliştirerek, fotoğraf paylaşma, RT-FAV sayılarını görme gibi çeşitli özelliklere üçüncü parti hizmetler üzerinden erişen kullanıcıları kendi çatısı altında topladı. Bunların nihai sonucunda da bu hizmetler havlu atma boyutuna kadar geriledi.

Bugünkü açıklamasında geliştirici sayfasını da yenilediğini duyuran Twitter, Flight ile birlikte yeni bir sayfa açtıklarını vurguladı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir