Gündem

Twitter, Kış Olimpiyatları’ndaki en popüler fotoğrafları yayınlıyor

By

on

Olimpiyatlar ile ilgili olanlar, 1992 yılında Barselona Olimpiyatları 400 metre yarı finalinde birinciliğe koşarken adalesi kopan, yürüyemediği için yarışı babasının yardımıyla bitiren Derek Redmond’ı asla unutamaz. Milyonların ayakta alkışladığı ve gözyaşına boğulduğu o anın fotoğrafları da bir o kadar özel.

Twitter da, sosyal medyada Soçi 2014 Kış Olimpiyatları için yeni bir uygulama gerçekleştirdi. Twitter tarafından geliştirilen mikroblog bir ağ ile olimpiyatlardan akılda kalan fotoğrafların günlük olarak albüm yapılıyor. Fotoğrafların hangi tarihten olduğu ve sporcuların hangi ülkeden oldukları da tweet’ler içinde belirtiliyor.

Twitter uyguladığı bir algoritmayla, her sabah #Sochi2014 etiketiyle bir önceki günün en çok retweetlenen ve paylaşılan fotoğrafını bu albüme dahil ediyor. Kullanıcıların, tweet’lerin asıllarına ulaşabilmek için yapmaları gereken tek şey fotoğraflara tıklamak.

Bu işlem ile bütün ülkelerden tüm popüler olan tweet’ler yayınlanmıyor tabii ki. Ancak bir ülkede çok fazla popüler olmayan bir fotoğraf da, Twitter’ın “Global” listesinde yer alabiliyor. Ayrıca geliştirilen bir sistemle uygunsuz olan tweet’ler de bu ağa eklenmiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir