Gündem

Twitter direkt mesajlarda 140 karakter sınırı kalkıyor

By

on

Twitter, dün akşam itibariyle geliştirici forumunda yaptığı açıklama ile önümüzdeki aydan itibaren sistemdeki direkt mesajlarda 140 karakter sınırını kaldıracağını duyurdu. Başından beri “140 karakter ile derdini anlatma” yeri olarak görülen sosyal ağ, mesajlaşma özelliğine de karakter sınırı koymuş, bu kararı çok beğenilmese de insanlar kullanıma alışmıştı. Mesajlaşma uygulamalarının iyice mobil sektörde kendini hissettirmesiyle birlikte Twitter’ın da bu yönde bir adım atması mantıklı görülüyor. Geçtiğimiz süreçte önce fotoğraf gönderme ve sonra da grup mesajlaşması özelliğini duyuran Twitter, kullanıcılarının iletişim için hizmetten ayrılmamasını istiyor.

Açıklamanın geliştirici forumunda yapılma sebebi ise, kendi uygulamalarında Twitter DM’e olanak sağlayan yazılımcıların, güncelleme gelmeden önce uygulamalarındaki API’ı düzenleyerek 140 karakterden uzun mesajları almalarını sağlamak oldu. Temmuz ayı içerisinde gelmesi beklenen DM güncellemesi, kesinlikle diğer Twitter kullanıcılarıyla konuşurken karakter sınırına takılan birçok insanın işine yarayacaktır diye düşünüyoruz. Çoğu zaman hepimizin daha fazla karaktere ihtiyacı olabiliyor.

Karakter sınırı konusunda ilk kez aldığı kararlardan taviz veren Twitter’ın, normal tweet’lerde ise böyle bir hamle yapması mümkün görünmüyor. Nitekim karakter sınırlamasıyla şu an geldiği noktaya gelen sosyal ağın tweet’lerde de sınırları kaldırması her şeyi bozar diye düşünüyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir