Gündem

Twitter COO Adam Bain görevinden ayrıldı

By

on

Twitter her geçen gün kan kaybetmeye devam ediyor. Bu sefer önemli bir yöneticisi Twitter’dan ayrıldı.

Twitter’ın önemli yöneticilerinden Chief Operation Officer (Baş Operasyon Yöneticisi) Adam Bain attığı bir tweet ile Twitter’dan ayrıldığını duyurdu.

screenshot-2016-11-11-13-25-03

Bain şöyle yazdı; evet… bazı haberlerim var / Bir ömürde bir kez yaşanabilecek 6 yıllık deneyimden sonra Jack’e artık düzenimi değiştirmeye hazır olduğumu geldiğini ve şirket dışında bir şeyler yapacağımı söyledim.

Bain’in tam olarak bu kararı neden aldığını bilemiyoruz ancak Twitter dışında yeni bir girişim fırsatı olabileceği gibi Twitter’ın son dönemlerdeki seyri ve gidişatından da memnun kalmamış olabilir. Bunlar Bain yeni bir göreve başlayana kadar sadece spekülasyon olarak kalmaya devam edecektir.

Öte yandan Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey de bir Tweet atarak şöyle yazdı; “Vedalaşmak her zaman zordur özellikle bu gün. Büyük saygı ve sevgi duyduğumuz Adam. Sonsuza kadar bizim bir akıldaşımız, ortağımız ve ailemizin parçası olarak kalacaksın.”

screenshot-2016-11-11-13-29-47

Twitter dünyanın en popüler sosyal medya kanallarından birisi olmasına rağmen hala sürdürülebilir düzenli bir gelir kaynağı oluşturamadı ve 350 milyon civarındaki aktif kullanıcı sayısını büyütemediği gibi kan kaybetmeye de devam ediyor. Son aylarda satılma söylentileri ile çeşitli şirketlerle görüşse bile bunların hiç biri gerçekleşmedi ve şu anda yatırımcıları Twitter’ın gidişatından hiç memnun değiller.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir