Gündem

Twitch rakibi Youtube Gaming tanıtıldı

By

on

Youtube, sonunda aylardır beklediğimiz haberi verdi ve oyun yayın platformu Youtube Gaming’i duyurdu. Birkaç yıl önce ortaya çıkan ve neredeyse tüm oyuncuları kendine bağlayan Twitch, bu süreçte oyun yayınlarında tekel hâlini almıştı. Ancak Youtube’dan gelen böyle bir adım, Twitch’in ilk kez dişli bir rakiple karşılaşacağının da göstergesi.

Öncelikli olarak ABD ve Birleşik Krallık’ta hayata geçecek olan Youtube Gaming,  gaming.youtube.com üzerinden hizmet verecek ve oyunlarla ilgili tüm yayınlar ile tüm videoların buluştuğu bir portal olacak. Bu hafta içerisinde başlayacak olan E3 oyun fuarında detaylandırılması beklenen yeni platform için şu an yalnızca oyun içeriğinin ekranın tam ortasında olacağını biliyoruz. Aynı anda Web sürümü dışında iOS ve Android uygulamaları da çıkacak olan Youtube Gaming ile Google, gittikçe büyüyen oyun ve e-Spor alanında ben de varım demek istiyor.

youtube gaming

Youtube’un resmi blogunda yapılan açıklamada 25.000’den fazla oyun için ayrı ayrı sayfalar olacağı söylenirken, her oyunun bir de kanalı olacak ve kanallara abone olan kullanıcılar, yeni bir video yüklendiğinde veya canlı yayın başladığında bildirim alacak.

Bu yaz içerisinde yayına alınacak Youtube Gaming ile ilgili detaylar açıklandığında burada olacağımızı hatırlatarak, Twitch’in Youtube’a gönderdiği hoş geldin tweet’i ile yazımızı sonlandıralım.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir