Gündem

Türk geliştiricilerden sallayınca uyandıran alarm uygulaması

By

on

Her sabah alarm çaldığında verdiğimiz tepkileri en iyi biz biliriz. Ertele butonu yerine iptal butonuna basmak, işe, okula veya randevularınıza geç kalmak artık tarihe karışıyor. Türk yazılımcıların geliştirdiği Shake & Wake Alarm Clock, kullanıcının uyanmasını kendine özel bir hale getirmesi ve kurmak istenilen alarmın her öğesinin kullanıcı tarafından kontrol edilebilmesini sağlıyor.

Firebear Ltd. şirketi insanların uyanma tarzlarını inceledikten sonra Shake & Wake Alarm Clock’u değişik insanların, değişken zamanlarda ihtiyacı olacak 5 ayrı modda sınıflandırarak yarattı.  Shake & Wake değişik zamanlara kurulu her alarmınızı ihtiyacınıza göre farklı modlarda kurma imkanı da sağlıyor.

Sınırsız sayıda alarm kurabileceğiniz Shake & Wake Alarm Clock uygulaması sadece sizi uyandırmakla kalmayıp, bir hatırlatıcı olarak da kullanılabiliyor. Alarmlarınızı sadece günlük veya 1 haftalık değil sınırsız sayıda haftalık olarak da kurabiliyorsunuz. Kurulu olan alarmınız çalarken;  flaş özelliğinde flaşın yanıp sönme hızını ayarlayabilir, isterseniz ekranın istediğiniz renk tercihleri ile yanıp sönmesini sağlayabileceğiniz gibi, müzik galerinizden en sevdiğiniz şarkıyla artan ses özelliği ile uyanabilir ve titreşim hızını kendinize özel hale getirebilirsiniz.

Salla ve uyan modunda çalan alarmı susturma işlemi sallayarak gerçekleştirilir.  İsterseniz erteleme butonunu tamamen ortadan kaldırarak erteleme işlemini de sallayarak yapabilirsiniz.  Bu modda ertelemeler arasındaki zaman aralığını, erteleme sayısını ve alarmı susturmak için kaç saniye sallamak istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Kullanıcı alarmını kurmadan önce Shake & Wake’e tanımlayacağı şampuan, diş macunu gibi tüketim ürünlerinin barkodunu, çalan alarmı susturmak için kullanılır. Böylece alarmı susturmak için çaba harcamanız gerekir. Bu modda erteleme sayısı ve ertelemeler arasındaki zamanı ayarlayabilirsiniz.

Standart alarm modunda ise kullanıcılar sıradan bir alarm uygulamasında bulunan tüm özelliklere ve daha fazlasına sahip olabileceklerdir.  Standart alarm modunda alarm geçerlilik süresi, erteleme sayısı ve ertelemeler arasındaki zamanı ayarlanabilinir.

Matematik modunda çalan alarmın susturulması işlemi çoktan seçmeli basit matematik işlemlerinin çözümü ile sağlanır.  Matematik modunda işlem adedi, erteleme sayısı ve erteleme aralığı ayarlanabilinir.

Son olarak da mutlak uyandırma modu, uyanması imkansıza yakın kullanıcılar için geliştirilmiş.  Mutlak uyandırma modunda kurulu olan alarm önceden tanımlanmış en az 2 adet barkodu okutma yoluyla susturulabilinir.  Bu modda okutulacak barkod adeti, ve barkod okutma zaman aralığı ayarlanabilinir.  Mutlak uyandırma modu sadece Shake & Wake Alarm Clock Pro versiyonunda mevcuttur.

Şu an için Shake & Wake Alarm Clock, Android cihazlar için Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir