Gündem

Tüm Windows Phone telefonlar Windows 10 alacak

By

on

Dünyadaki tüm Windows Phone sahibi kullanıcıları sevindirecek bir gelişme yaşandı. Bugün, Twitter’da bir kullanıcının sorusuna verdiği yanıtla, Microsoft tüm Windows Phone 8 işletim sistemine sahip cihazları, önümüzdeki yıl çıkacak Windows 10 işletim sistemine güncelleyeceğini duyurdu.

Son Windows sürümü kısa zaman önce duyurulmuş ve Windows ekosistemini bir araya getirmeyi amaçladığı söylenmişti. Telefonlar, tabletler ve bilgisayarlarda tek işletim sistemi ve tek mağaza hedefiyle yola çıkan Microsoft’un, tüm telefonları kapsayacağını söylediği bu duyurusu heyecan yarattı.

Microsoft’un 3 yıl önce çıkan cihazları bile güncelleyeceğini duyurması ise çok olumlu bir gelişme. Bu bilgi, düşük RAM ve işlemci gücüne sahip olan telefonların bile Windows 10’u çalıştırabilecek güçte olduğunu görmemizi sağlıyor. Microsoft, Windows Phone 7’den WP8’e geçerken kullanıcılarını yüzüstü bırakmış ve Windows Phone 7 için tüm desteği kesmişti. Şirketin bu durumdan ders çıkarıp, yeni işletim sistemi için tüm telefonları takvimine alması bu yüzden de ekstra bir öneme sahip.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir