Gündem

Tim Cook’dan Apple çalışanlarına seçim ayarı

By

on

Apple CEO’su Tim Cook, ABD seçim sonuçları sonrasında, şirket çalışanlarına bir mektup gönderdi.

ABD başkanlık seçim sonuçları herkesi şaşırttı. Özellikle seçim sürecinde yeni ABD Başkanı Donald Trump’ın Apple gibi firmaların üretimlerini ABD içinde yapması gerektiğine dair söylemleri göz önüne alındığında, seçim sonuçları sonrasında Apple içinde bu konu gereğinden fazla konuşulmuş olmalı ki, Apple CEO’su Tim Cook şirket çalışanlarına bir e-posta göndererek nazik şekilde yapılması gerekenler ile alakalı bir ‘ayar’ verdi. İşte o e-posta;

Takım,

Bu gün pek çoğunuzdan başkanlık sçeimleri ile alakalı pek çok şey duydum. Politik bir yarışta her iki aday da bir birinden çok farklıydı ve her biri benzer sayıda popüler oy aldılar, kaçınılmaz bir şekilde sonuçların pek çoğunuzda güçlü duygular uyandırdığını biliyorum.

Her bir başkan adayını destekleyen farklı görüşten pek çok çalışanımız var. Her birimizin kişisel olarak hangi adayı desteklediğinden bağımsız olarak ilerlemenin tek yolu birlikte hareket etmektir. Dr. Martin Luther King Jr.’ın 50 yıl önce söylediği bir sözü hatırlatmak istiyorum; “Eğer uçamıyorsanız, koşun. Eğer koşamıyorsanız, yürüyün. Eğer yürüyemiyorsanız, sürünün. Ama ne yaparsanız yapın ileri doğru hareket etmeye devam edin.” Bu tavsiye zamanın ötesindedir ve harika bir iş yapmamızın tek yolu ilerlemektir.

Bu gün geleceğe dönük bazı belirsizlikler olsa bile Apple’ın rotasını belirleyen Kuzey Yıldızı değişmemiştir. Ürünlerimiz her yerde insanları bir birine bağlar ve müşterilerimizin kendi yaşamlarını ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmesi için harika araçlar sunar. Şirketimiz herkese açıktır ve gerek Amerika Birleşik Devletlerinde gerekse tüm dünyadaki bireyleri, nasıl göründükleri, nereden geldikleri, beye inandıkları veya neyi sevdikleri gibi farklılıklarına bakmaksızın kucaklar.

Apple’ı her zaman büyük bir aile olarak gördüm ve sizlerin endişeli görünen iş arkadaşlarınıza destek olmanızı teşvik ediyorum

Haydi ilerleyelim – hep birlikte!

Sevgiler

Tim

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir