Gündem

Telefonlar için Windows 10’dan ekran görüntüleri geldi

By

on

Microsoft’un tüm cihazlarda aynı deneyimi yaşatacağı yeni işletim sistemi Windows 10’un akıllı telefonlarda nasıl görüneceği merak konusu olmuştu. Geçtiğimiz günlerde dikkatsiz bir Microsoft çalışanı, yanlışlıkla yeni dikey kutucukların göründüğü bir Windows Phone fotoğrafını Twitter hesabından paylaşıp hemen kaldırmıştı.

Bugün itibariyle ortaya çıkan yeni ekran görüntülerinde ise telefonlar için Windows 10’un nasıl görüneceğine dair daha fazla bilgi almış bulunuyoruz. Yeni resimlerdeki Ayarlar ekranı, Android’de gördüğümüze benzer organize bir düzen kazanmış ve kesinlikle çok daha kullanışlı görünüyor. Aynı şekilde Action Center’ın da değiştiğini yeni ekran görüntülerinde görebiliyoruz. Windows 10 ile birlikte Action Center’da da artık özelleştirilebilir tuşlar için birden fazla sıra eklemek mümkün olacak.

windows-10-phones-12493-01 (1)

Üçüncü resim ise, ekran görüntülerinin 8.15.12493.42 model numaralı Windows 10 Teknik Önizleme sürümünden alındığını gösteriyor. Resimlerin gerçek sürümden alındığını varsayacak olursak da, daha önce sızan ve 41 ile biten sürümün çok hafif iyileştirilmiş hâli olduğunu söyleyebiliriz.

windows-10-phones-12493-02a_story

Ekran görüntülerinin işletim sistemiyle ilgili şimdiye kadar öğrendiklerimiz ve tahmin ettiklerimizi yansıtması açısından gerçek olduğunu söyleyebiliriz. Güncelleme başarılı ekranı da daha önceki sürümlerde gördüğümüzle aynı alıntıyı içeriyor. (Her düşüşün bir yükselişi vardır.)

Microsoft hâlen cihazlar için ilk Teknik Önizleme’yi ne zaman yayınlayacağını duyurmuş değil. Şu an için teknik önizleme sınırlı sayıdaki Microsoft çalışanı tarafından kullanılabiliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir