Gündem

TAG Heuer akıllı saat sonbaharda çıkıyor

By

on

Geçtiğimiz ay içerisinde Google ve Intel ile ortaklığıyla akıllı saat çıkaracağını resmen duyuran TAG Heuer’in saatiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Dünyaca ünlü saat üreticisinin CEO’su Jean-Claude Biver, yaptığı açıklama ile akıllı saatin Ekim veya Kasım ayında satışa sunulacağını ve 40 saat gibi bir pil ömrüne sahip olabileceğini söyledi. Karşılaştırma olarak son aylarda dillerden düşmeyen Apple Watch’un 18 saat pil ömrü vadettiğini belirtelim.

Apple Watch hakkında da soru yöneltilen CEO Biver’in içi rekabet konusunda çok rahat: “Umuyorum milyonlarca, milyonlarca ve milyonlarca saat satarlar. Ne kadar fazla Apple Watch satarlarsa, o kadar fazla insan farklı bir arayışa girip TAG Heuer’e gelecektir.”

Bunun dışında saat ile ilgili bir de fiyat bilgisi verildi. TAG Heuer’in akıllı saati, paslanmaz çelik kadran ve bağlantılı kordona sahip Apple Watch modeliyle eşdeğer bir şekilde 1400 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak. Şirketin hâli hazırda sattığı saatler bu civardan başlıyor ve çok daha yukarılara tırmanıyor.

Bunun dışında TAG Heuer’in yazılım ve donanım konusunda Intel ve Google ile ortak bir çalışmaya girdiği haricinde bir bilgimiz yok. Yine de böyle büyük gelen bir akıllı saatin hem Android, hem de iOS işletim sistemlerini desteklemesini bekliyoruz. Son olarak bir dedikodu da, akıllı saatin üstte de fotoğrafını görebileceğiniz Carrera modeline göre tasarlanacağı yönünde. Ancak bunu zaman gösterecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir