Gündem

TAG Heuer, Intel ve Google ile akıllı saat yapacak

By

on

Son yılların en çok konuşulan teknolojik ürünlerinden olan akıllı saatler şu zamana gelene kadar çok sayıda çirkin ve kullanışsız model gördü. Büyük saat firmaları nispeten bu pazardan uzak dururken, daha çok teknoloji şirketleri akıllı saat üretti ve bu saatler de telefonu cebimizden çıkarma zorunluluğunu ortadan kaldırmak dışında çok da bir işe yaramadı. Bunların yanında da çıkan saatlerin büyük bölümü gerçekten çok çirkindi.

Bugün, akıllı saatleri çok faydalı yapacak olmasa da bir ihtimal gerçek saat gibi gösterecek kadar şık yapacak bir gelişme yaşandı. TAG Heuer, bugün yaptığı açıklamada Intel ve Google ile birlikte çalışarak akıllı saat pazarında büyük bir etki yaratmak istediğini duyurdu.

Bu yepyeni ve heyecan verici ortaklık, bu hafta devam eden Baselworld Saat Fuarı’nda duyuruldu. İsviçreli saat üreticisi, 2015’in sonunda Android Wear ile çalışan ve Intel donanımı barındıran bir akıllı saat piyasaya çıkarmak istediğini duyurdu. Anlaşma, hâli hazırda teknoloji şirketleri tarafından işgal edilmiş kalabalık akıllı saat pazarında TAG Heuer’in yine büyük teknoloji devlerinin yardımıyla önemli bir giriş yapmasını sağlayacak. Intel ve Google da, 1860 yılından beri saat yapan İsviçreli firmadan bu yolda çok şey öğrenecek.

Saat ile ilgili herhangi bir detay açıklanmasa da, dünyaca ünlü TAG Heuer, daha çok sportif ve şık tasarımlarıyla tanınıyor. O yüzden şirketin akıllı saatinin de bilindik Android Wear özelliklerine sahip olmasının yanında casual ve göz alan bir tasarımı olması bekleniyor.

Şu an için ortaklık duyurusu haricinde saatin nasıl görüneceği veya fiyatının ne olacağına dair hiçbir bilgiye sahip değiliz. Yine de TAG Heuer söz konusu olduğunda saatin piyasadaki akıllı saatlerden çok çok daha güzel görüneceğini ve bununla eşdeğer olarak hâli hazırda biraz pahalı olan TAG Heuer markasının fiyat etiketini de etkileyeceğini düşünüyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir