Gündem

SwiftKey, iOS 8 sürümünü duyurdu

By

on

Apple’ın 17 Eylül’de kullanıcılarla buluşacak yeni işletim sistemi iOS 8, geliştiricilere klavye konusunda daha büyük bir esneklik verdi. Android’de kaydırarak yazmasıyla ünlenen SwiftKey de bugün iOS 8 için çıkaracağı son sürümünü duyurdu.

Britanyalı aktör Stephen Fry’ın seslendirdiği, oldukça güzel hazırlanmış bir reklam ile birlikte duyurulan uygulama, iPhone kullanıcılarına yıllardır Android’de gördüğümüz klavye rahatlığını verecek. Uygulamanın iOS 8 sürümü, iPhone, iPadve iPod Touch cihazlar ile çalışacak.

SwiftKey, kullanıcıların yazma alışkanlıklarını öğrenerek belirli kelimelerin ardından uygun öneriler sunuyor ve tüm kelimeleri yazmak yerine klavye üzerinde kaydırarak yazma sürecini kolaylaştırıp hızlandırmayı amaçlıyor.

Elbette iOS 8’de üçüncü parti klavyelere izin verilmesiyle birlikte, rekabetin de artacağını ve diğer firmaların da kısa süre içerisinde klavyelerini sunacağını söyleyelim.

SwiftKey, iOS 8 ile aynı gün kullanıcıyla buluşurken, ilk başta yalnızca İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce dillerini destekleyecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir