Gündem

Star Citizen yine ayaklarımızı yerden kesti

By

on

Çıkış tarihi yılan hikayesine dönen Star Citizen eğer ikinci bir No Man’s Sky vakası olmazsa tarihin en başarılı oyunu olabilir.

Star Citizen bu güne kadar topladığı milyonlarca dolar yatırım ile tarihin en mükemmel simülasyon oyunu olma iddiasına sahip. Her ne kadar yatırımcıları ile başı kısmen belada bile olsa bu hafta ilk defa gerçekleşen SitizenCon’da (bu konuda ayrı bir tartışma konusu zira oyun daha ortada yokken geleneksel hale getirmeyi planladığı kendi konferansını başlattı) yine ayaklarımızı yerden kesecek bir video yayınlandı.

Tekrardan hatırlayacak olursak Star Citizen temelde bir uzay simülasyonu olarak yola çıkan bir oyundu. Ancak yıllar içindeki gelişimi ile aynı zamanda bir FPS, MMO ve gezegenlerin prosedürel olarak üretildiği bir devasa evren oyununa doğru hızl dönüşüyor. Şu anda oyunun geliştirilmesi aşamasında bir kaç on dolardan başlayıp on binlerce dolara varan fiyatlar ile uzay gemileri almanız mümkün. Maalesef oyunun en eleştirilen yönü ise bunca geliştirme ile oyunun bir türlü tam sürüm olarak piyasaya sürülmemiş olması.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan No Man’s Sky maalesef yarattığı büyük beklentiyi karşılamkata aciz kalarak Steam tarihinin en düşük noktalarını alan oyunlardan birisi olmuştu. Umuyoruz Star Citizen aynı kötü duruma düşmez ve bizlere izlettiği videolar gerçekten birer oyuncu olarak içine girdiğimiz evrenin birer parçası olur.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir