Gündem

Spotify’a yeni özellikler geldi

By

on

Müzik dinleme platformu Spotify, iOS uygulamasına iki yeni özellik getirdiğini duyurdu. Şu an için sadece iOS kullanıcıları bu yeni özelliklerden faydalanabilirken, Spotify diğer platformların da yakında yenilikleri alacağını duyurdu.

Yeni özelliklerden ilki, artık herhangi bir şarkıya basılı tutarak önizleme şeklinde o şarkıdan kısa bir kesitin dinlenebiliyor olması. Aynı şekilde çalma listeleri üzerinde de parmağınızı basılı tutarak içindeki şarkılardan kısa kısa bölümler dinleyebiliyorsunuz. Parmağınızı hafif kaydırdığınız gibi diğer şarkı çalmaya başlıyor. Normal bir şekilde şarkı dinlerken de bir şarkının önizlemesini dinlemek isterseniz, önizlemeyi ne kadar dinlerseniz dinleyin Spotify kaldığınız yerden çalmaya devam ediyor. Çok beğenilen bu özelliğin oldukça başarılı olduğunu biz de söyleyebiliriz.

spotify yenilikler

Önizleme özelliği dışında, Spotify artık kaydırarak şarkı yönetmeye de olanak sağlıyor. Bir şarkıyı tamamen sola kaydırdığınızda Müziklerim kısmına eklenirken, sağa kaydırdığınızda da şarkı sıraya giriyor. Spotify’ın gayet beğenilen bu özellikleri için güncelleme yapmak da gerekmiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir