Gündem

Spotify’a şarkı sözü geliyor

By

on

Türkiye’de ve dünyada müzik dinleme alışkanlığını büyük ölçüde değiştiren Spotify’dan büyük bir yenilik geldi. Bugünden itibaren güncellenen masaüstü uygulamasıyla, artık şarkıları dinlerken sözlere ulaşmak mümkün olacak.

Yeni güncellemeler ile dünyanın en büyük şarkı sözü kataloğu olan Musixmatch, Spotify’a entegre çalışacak.  Şarkı sözlerine ulaşmak için, bir şarkı dinlerken çal menüsünün hemen yanında bulunan yeni ‘Şarkı Sözü’ butonuna tıklamak yeterli. Yeni güncellemeyle birlikte şarkı sözlerini takip etmek dışında da masaüstü deneyiminde birçok iyileştirme yapıldı.

Musixmatch+Integration+Sia

Spotify’in yeni ve geliştirilmiş “Friend Feed” özelliği ile kullanıcılar takip ettikleri kişilerin hangi parçaları dinlediklerini artık çok daha kolay keşfedebilecekler. Sadece yan menüde aşağı kaydırma işlemiyle arkadaşlarının o anda hangi çalma listelerini, şarkıları ve sanatçıları dinlediklerini kolayca görebilecekler.

Aynı zamanda en fazla dinlenen şarkılardan oluşan günlük listeler geliştirerek genel listeler yenileniyor ve en fazla paylaşılan şarkılar ve belli bir bölgeye dayalı çalma sayısı da sunuluyor. Bunlara ek olarak, bütün listelerde artık yeni şarkıları ve şarkıların günlük performanslarını öne çıkaran göstergeler bulunuyor.

Spotify Ürün Direktörü Dave Price, Kullanıcılarımızın kullanmaktan en keyif aldığı platformlarımızdan birini güncellediğimiz için heyecanlıyız. Bu güncellemeyle birlikte müzik dinlemedeneyimini çok daha keyifli hale getiriyor ve birçok özelliği entegre ediyoruz.” açıklamalarında bulundu. Price aynı zamanda; “Daha önce gerçekleştirdiğimiz, Songkick gibi, başarılı uygulamaentegrasyonlarının izinden giderek masaüstü dinleyicilerimizi, şarkı sözleri uygulaması gibi yeni özelliklerle tanıştırdığımız için çok mutluyuz.” dedi.

Songkick ve Topspin’in ardından, Musixmatch entegrasyonu ile Spotify’ın masaüstü deneyimine en popüler uygulamalardan biri daha eklenmiş oluyor. Buna ek olarak, Spotify’ı tamamlayacak daha zengin deneyimler yaratmak ve kendi platformlarımızın yanında yeni müzik deneyimlerinin yaşanmasını sağlamak amacıyla BBC Playlister, Swarm, Digster, Filtr ve diğer platformlar ile çalışılıyor.

Yeni güncelleme cihazlara sırayla gönderilmeye başlamış durumda. Güncelleme geldiğinde Spotify arayüzünün üst kısmından bir uyarı alıyor ve programı yeniden başlattığınızda yeni özelliklere kavuşabiliyorsunuz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir