Gündem

Spotify’a podcast geliyor

By

on

Sürekli yenilikler için çalışan ve ülkemizde de piyasaya sürüldüğü günden itibaren popülerliğini gittikçe arttıran Spotify, şimdi de podcast’leri deniyor. Geliştirici Ethan Lee, Spotify uygulamasının test sürümünde bulduğu bir kod ile, Spotify’ın sonraki sürümlerinde podcast destekleyeceğini duyurdu. Direkt olarak Podcast menüsü şeklinde karşımıza çıkan yeni desteğin nasıl çalışacağı ve ne zaman geleceği konusunda ise hiçbir bilgi yok. Ancak iTunes’tan alışık olduğumuz şekilde bir rehber ve favori podcast’ler şeklinde ayrı seçenekler olması yüksek ihtimal.

Şu an için Spotify podcast’lerin ülkemizde hangi programları kapsayacağına dair de herhangi bir bilgi yok ancak iTunes’tan oldukça fazla kesime ulaşabilen radyo programlarının, podcast’lerini Spotify’a da yüklemesini bekliyoruz.

spotify-podcasts-leak

Ek olarak Spotify’ın bu özelliği bir gelir kapısı olarak görmesi de mümkün. Spotify’ın direkt olarak podcast’e erişim için bir para istemesi makul görünmese de, podcast erişimini de içeren ayrı bir planı nispeten daha yüksek bir fiyattan satması mümkün olabilir. Yine de podcast’leri kesin olarak görmemek gerekiyor. Spotify daha önce de farklı özellikleri uygulamasında denemiş, ancak gerekli görmedikten sonra tamamen ortadan kaldırmıştı. Şu an için de Spotify cephesinden podcast’ler ile ilgili herhangi bir yorum yapılmadı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir