Gündem

Spotify’a çok sayıda yeni özellik geliyor

By

on

Spotify, uzun süredir konuşulan yeni video sisteminin yanında çok sayıda yeni özellik ile bomba gibi geliyor. Önceki gün New York’ta düzenlenen etkinlikte yapılan açıklamalarla birlikte, müzik yayın platformunun mobil uygulamaları önemli bir düzenleme görecek. Kullanıcılarının hayatında daha fazla müzik olması amacıyla gerçekleştirilen bu değişimler, Spotify’ta bambaşka bir hava katabilir.

Şimdi bakalım mobil Spotify’da neler göreceğiz:

Now başlat sayfasıyla, günün her anında dilediğiniz müziğe kavuşmanız amaçlanıyor. Sistem, dinlediklerinize göre sevdiğiniz şarkıları da öğrenirken, size modu seçip arkanıza yaslanmak dışında hiçbir iş kalmıyor. Özelliği kullandıkça, size sunduğu öneriler de gelişiyor.

Spotify Running, belki de spor yapmayı seven tüm Spotify kullanıcılarına ilaç olabilecek bir özellik. Her bir kullanıcı bu amaçla oluşturulmuş çalma listelerine yöneliyor veya kendileri, biraz daha fazlasını yapmayı sağlayan motivasyon için spora özel çalma listesi oluşturuyor. Spotify Running ise, dinleme geçmişinize, çok türlü çalma listelerine ve dünyanın en ünlü DJ’leri ile bestecilerinin koşu yapmaya özel hazırladığı şarkılara bakarak yine size özel bir liste açıyor. Aynı zamanda ne kadar hızlı koştuğunuzu ve adımlarınızı da hesaplayarak şarkıların temposunu ona göre ayarlayan yeni özellik, spor için kusursuz müziği bulmak istiyor.

Video bölümü ise Spotify’ın aslında çok uzak olduğu bir alan. Tarihinde ilk kez Spotify uygulaması kullanıcılarına sesli şovlar ile videolar gösterecek. Müzik dünyası başta olmak üzere çok çeşitli haberler, Spotify’a özel kısa diziler, küçük klipler izlenebilecek ve Spotify da seveceğinizi düşündüğü videoları size önerecek. Ek olarak dünyanın en büyük kanalları ve içerik üreticileriyle de anlaşmaya giden Spotify’ın listesi çok kalabalık. Listede dikkat çeken isimler şu şekilde: ABC, BBC, Comedy Central, Condé Nast Entertainment, ESPN, Fusion, Maker Studios, NBC, TED ve Vice News.

Çıktığı günden beri kullanıcı kitlesini arttırmasına rağmen zarar etmekten bir türlü kurtulamayan şirket, bu yeni özelliklerle premium kullanıcıları çekmeye çalışacak. Spotify Now, bugünden itibaren ABD, Almanya Birleşik Krallık ve İsveç’te iOS uygulaması için yayına girerken, diğer özellikler de zaman içerisinde cihazlara gönderilecek. Kalan ülkeler ve platformlar da aynı şekilde zaman içerisinde güncellenmiş uygulamayı edinebilecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir