Gündem

Sony’den yeni bir Xperia telefon geliyor

By

on

Ocak ayının ilk haftasında, Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2015 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda yeni Xperia akıllı telefonunu tanıtması beklenen Sony, fuar için bir video yayınladı. 5 Ocak 2015’te ABD saatiyle 17:00’da düzenlenecek basın toplantısında resmiyete dökülmesi beklenen yeni amiral gemisi telefon, videoda yalnızca bir kullanıcının gözündeki yansımadan görünüyor.

Sony’nin tanıtım videosunda en çok öne çıkardığı şey ise 5 sayısı olmuş. 5 Ocak’ta saat 5’te gerçekleşecek lansman için Android 5’in de kimsenin gözünden kaçmamasına uğraşan Sony, kocaman bir de lolipopu gözümüze sokuyor. Eylül ayında tanıtılan ve piyasanın daha en yeni üyelerinden olan Sony Xperia Z3’ün çıkmasından bu kadar kısa bir süre sonra Sony’nin yeni ve daha ince bir telefon tanıtacak olması nispeten şaşkınlık yarattı. Videoda canlı ve rekli görseller kullanılırken, telefonda yeni bir ekran teknolojisi veya kamera olması bekleniyor.

Videonun en ilginç yanı ise, her bir sahne azıcık düşünme ile küçük ipuçları veriyor. Örneğin bir ejderha ile bir şövalye arasındaki gölge dövüşü, mobil oyunları temsil ederken, bir insan gözündeki Xperia telefon da yeni cihazın geleceğini açık ediyor. Görsele ne kadar yakınlaşırsak yakınlaşalım pek bir bilgi almak mümkün olmadı ancak Sony’nin CES’te neler yapacağını görmemize çok kısa bir süre kaldı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir