Gündem

Sony, yalnızca Xperia Z serisine Android Lollipop verecek

By

on

Sony Mobile, geçtiğimiz sene içerisinde Android 4.4 KitKat işletim sistemine sahip çok sayıda orta sınıf telefon çıkarmıştı. Ancak önceki günlerde şirketin Twitter’daki Xperia hesabından bir kullanıcıya verilen yanıt ile, odak noktanın Z serisinde kaldığı belli oldu.

Birçok telefonun gün geçtikçe Android 5.0 Lollipop’a kavuşmaya başlamasıyla birlikte, Sony Xperia kullanıcıları da kendi modelleri için beklemeye girdi. Xperia Z2 ve Z3 için bu ay içerisinde güncellemenin yayınlanmasını beklerken, Xperia Z de kesin olarak Android Lollipop alacak. Ancak Sony’nin diğer modelleri için aynısını söylemek ne yazık ki mümkün değil.

Twitter’da bir kullanıcının Xperia M2 model telefon için Lollipop güncellemesini resmi hesaba sorması ve aldığı yanıt, teknoloji çevrelerini oldukça şaşırttı. Çünkü kullanıcıya verilen cevapta, Android Lollipop’un yalnızca Z serisi modeller için yayınlanacağı söyleniyordu. Bu da Xperia E, C, M ve T serilerini denklemin dışında bırakırken, kullanıcılarda da büyük bir hayal kırıklığına yol açtı.

Sony, Android Lollipop resmi olarak duyurulduktan hemen sonra Z serisinin tamamen güncelleme alacağını duyurmuştu. Ocak ayı içerisinde gerçekleşen bir sızıntıyla bu modellerin Şubat ayında güncellemeye kavuşacağı söylense de, Mart ayının ortalarına yaklaştığımız şu günlerde hâlen Xperia telefonlar için Lollipop ortada görünmüyor.

Recommended for you

5 Comments

 1. Mehmet

  Mart 9, 2015 at 2:54 pm

  Yemin ederim şu z3 e verdiğim 2300 tl ye acıyorum arkadaş kos koca sony lollipopu veremedi 3 aydır ya samsung bile s4 e verdi bunlar veremedi

 2. Mustafa

  Mart 9, 2015 at 3:57 pm

  Sony an itibariyle Z2 ve Z3 Z3C için testleri bitirdi güncelleme haftaya Fransa’da başlıyor.20 Mart itibariyle Türkiye’de .

  • TTheGuardiaNN

   Mart 9, 2015 at 5:51 pm

   Nereden öğrendin 20 martta olduğunu?Büyük bir hevesle çıkar çıkmaz Sony xperia z2 aldım ama piyasadan çekilecekti, telefon ısınıyordu, ocakta,şubatta,martta vs vs lollipop gelecekti derken soğudum inanın ve karar verdim iPhone 6plus alacağım…

 3. şeyhmus

  Mart 9, 2015 at 8:23 pm

  1 hafta önce z2 aldım ama telefondan hiç memnun değilim kamerası çok kötü özellikle ön kamerası fotoğraf çekmeden önce ekran karıncalanıyor çektikten sonra biraz düzeliyor sony ye hiç yakıştıramadım telefonu aldığıma pişman oldum sony yi hiç kimseye tavsiye etmiyorum

 4. ersoy

  Mart 16, 2015 at 12:48 am

  valla z3ten oldukça memnunum android 5 gelirse nasıl olur acaba merak konunu ama z3 muhteşem gerçekten

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir