Gündem

Sony Xperia Z5, Eylül’de geliyor

By

on

Japonyada Xperia Z4 olarak tanıtılan ve dünyanın kalanına Xperia Z3+ olarak lanse edilen yeni modelin küresel olarak satışa sunulmasının üzerinden bir ay geçmemişken, Sony’nin yeni amiral gemisi modeli için dedikodular da çıkmaya başladı.

Yaz aylarıyla birlikte büyük markaların yeni amiral gemisi telefonlarına dair dedikodular hızlanırken, Sony Xperia Z5 adıyla çıkması beklenen telefonun da Eylül ayında Japonya’da tanıtılacağı söyleniyor. Sony’nin bu yıl başında geleneğini bozarak Xperia Z serisine ekleme yapmaması, yaptığı eklemeyi de Z3’ün iyileştirilmiş bir modeli olarak göstermesi ile birlikte şirketin amiral gemisi modeli için beklenti oluşmaya başlamıştı. Radikal bir değişime gitmesi beklenen şirketin yeni modelinde ise bu yıl içerisinde çıkması beklenen Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM ve 4500 mAh batarya olacağı belirtiliyor. Parmak izi okuyucusuna da sahip olacağı söylenen Xperia Z5’te, Sony’den alışık olduğumuz şekilde kaliteli bir de kamera göreceğiz. Telefonda 21 MP Sony Exmor IMX230 CMOS sensöre sahip olan kamera, 4K video çekebilecek ve HDR destekleyecek.

Yeni modelin yanında Sony’nin Xperia Z5 Compact ve Z5 Ultra adında iki cihaz daha çıkarması tahmin ediliyor. Elbette şu an için çok erken safhada olan bu dedikoduların hiçbir resmi kaynağa dayanmadığını belirtelim. Her zaman olduğu gibi bu sefer de en doğru bilgileri telefon resmen tanıtıldığı zaman alacağız.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir