Gündem

Sony Xperia Z4’ün yeni fotoğrafları sızdı

By

on

Daha önce özellikleri, görselleri, bir daha görselleri sızan Sony’nin bu ay duyurmasını beklediğimiz yeni amiral gemisi Xperia Z4’ün yine görüntüleri sızdı. Önceki sızıntılarla uyumlu olan bu görüntülerde, Xperia Z3’te Sony logosunun sağ tarafında yer alan ön yüzdeki kameranın Xperia Z4’te sola alındığını ve kenarlarının kavislendiğini görüyoruz.

Telefonun arkasında 20.7 MP olacağı söylenen kamera, sol üst kısımda yer alırken, önemli bir değişikliğin microUSB portunda olduğunu söyleyebiliriz. Eldeki görüntülerde daha önce alışık olduğumuz kapağa sahip olmayan port bizi şaşırtırken, eğer Sony yine su geçirmezlik özelliği sunacaksa bir çeşit koruma faktörü sunacağını belirtelim.

Xperia Z4 için şu ana kadar söylenenler arasında ise 5.2 inçlik bir ekran kesinken, Sony’nin biri Full HD, biri QHD olmak üzere iki farklı Z4 modeli çıkaracağı söyleniyor. Telefonun içinde ise Snapdragon 810 işlemci, 3 veya 4 GB RAM, en az 32 GB dahili depolama alanı ve IP68 sertifikası ile su ve toz geçirmezlik özelliği yer alması bekleniyor.

Şu an için Sony tarafından telefonun ne zaman tanıtılacağına dair resmi bir açıklama gelmedi. Ancak cihazın bu şekilde kimi kullanıcıların eline düştüğünü görmek ve artan dedikodularla birlikte, tarihin uzak olmadığını söyleyebiliriz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir