Gündem

Sony Xperia Z4’ün özellikleri sızdı

By

on

Henüz Xperia Z3’ün tanıtılmasının üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen, Sony bir üst model için çalışmalara başlamış görünüyor. Elde edilen bilgiler doğruysa da, Xperia Z4 hakkında çok sayıda bilgiye sahip olduğumuzu söyleyebiliriz.

Daha önce de Z3 ve Z3 Tablet Compact ile ilgili doğru bilgiler sızdıran AndroidOrigin sitesinin haberine göre derlediğimiz yazının, daha çok erken olsa da belirli bir güvenilirliği olduğu kanısındayız.

İlk olarak, çokça konuşulan Xperia Z3X diye bir cihaz söz konusu değil. Bu ayın başında bu isimde bir telefona ait benchmark sonuçları yayınlanmıştı. Z3X diye bir telefon olmadığını düşünürsek de, ya test sonuçları sahte, ya da telefon daha sonradan üretimine karar verilmeyen bir prototip model olarak kaldı. Yine de Z3X’in sızan bilgileri, Z4 ile de uyumlu gidiyor.

Xperia Z4’e baktığımız zaman, telefonun 5.5 inç 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip QHD ekranı olacağı söyleniyor. Önceki modellerde de gördüğümüz 20.7 MP arka kamera, yeni eğimli kamera sensörüyle desteklenecek.

Kasanın içerisinde ise 64 bit Qualcomm Snapdragon 810 Soc işlemci ile 2.8 GHz sekiz çekirdekli CPU olacak. Telefonun RAM’i 4 GB değerine yükseltilirken, en düşük depolama alanı seçeneği de 32 GB olacak.

Telefon Cat.6 LTE ile Bluetooth 4.1 bağlantı özelliklerini destekleyecek. Ek olarak daha iyi ses kalitesi için telefonun üzerinde yüksek kaliteli bir hoparlör bulunacak. İlk bilgiler ışığında Xperia Z4’ün, önceki Xperia Z serisi telefonlardan tasarım olarak da pek farklı olmayacağını söyleyebiliriz.

Son olarak, enteresan bir şekilde Sony’nin amiral gemisi telefonları için 6 aylık döngüsünden vazgeçtiği söyleniyor. Şimdiye kadar her yıl iki farklı amiral gemisi telefon çıkaran tek şirket Sony olmuştu. Ancak Mart ayında düzenlenecek Mobil Dünya Konresi’nde tanıtılması beklenen Z4’ün ardından Sony’nin Xperia Z5’i 2015 içerisinde tanıtmayacağı söyleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir