Gündem

Sony Xperia Z4’ün görseli sızdı

By

on

Sony’nin 2015 yılında tanıtması beklenen yeni amiral gemisi telefonu Sony Xperia Z4’e ait bir görsel, söylenenlere göre şirket içi bir e-postadan sızdı. Söylenenlere göre e-posta, yeni James Bond filmi Spectre’de gerçekleştirilmesi planlanan ürün yerleştirme teklifi için Sony Pictures Entertainment CEO’su tarafından gönderildi.

Görüntünün paylaşıldığı e-postada, “Yeni Z4 telefonlara ait görseller gerekiyor.” ifadesi kullanılırken, resimde görülebilecek telefonun Xperia serisinden bir cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Xperia Z3’e nazaran küçük tasarım oynamaları içeren telefonun, Xperia Z4 olma ihtimali oldukça yüksek.

Gizmodo’nun yayınladığı e-postada belirtilen bir diğer önemli nokta ise, telefonun Mayıs veya Kasım 2015’te lanse edileceği. Bu da önümüzdeki yılki Mobil Dünya Kongresi veya IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nı gösteriyor. Ancak daha önceki dedikodular ve beklenti, telefonun Ocak ayının başındaki CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılması yönündeydi.

Daha öncesinde telefonun özelliklerine dair sızan dedikodulara göre, Xperia Z4’te, önceki amiral gemisi modellerde de gördüğümüz 20.7 MP arka kamera, yeni eğimli kamera sensörüyle desteklenecek. Kasanın içerisinde ise 64-bit Qualcomm Snapdragon 810 Soc işlemci ile 2.8 GHz sekiz çekirdekli CPU olacak. Telefonun RAM’i 4 GB değerine yükseltilirken, en düşük depolama alanı seçeneği de 32 GB olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir