Gündem

Sony Xperia Z4’ten yeni sızıntı

By

on

Akıllı telefon pazarı gün geçtikçe daha da kızışırken, markalar da yeni modellerini tanıttıkları anda bile sonraki yılın modeli için çalışmalara başlamış oluyorlar. Geçtiğimiz hafta sonu da, Sony’nin amiral gemisi telefon serisi Xperia Z ailesinin son üyesi olması beklenen Z4 cihazına ait olduğu iddia edilen birkaç görsel paylaşıldı. Resimlerde Xperia Z4’ün LCD dokunmatik ekranına ait çizimler paylaşılırken, yanında Xperia Z3’ün çizimleri de gösterilerek farkın anlaşılması kolaylaştırılmış oldu.

z4-2

İki cihaz arasında pek bir fark olmasa da, yakından bakıldığı zaman minik değişimler fark edilebiliyor. Xperia Z4’te kamera ve ambient ışık ile uzaklık sensörleri yer değiştirmiş. Ek olarak Z2’de gördüğümüz şekilde Xperia Z4’te de stereo hoparlörler, telefonun yan tarafına ince birer çizgi şeklinde yerleştirilmiş. Bunun dışında ekranın dışındaki kenarlıkların da inceltildiğini söyleyebiliyoruz.

z4-1

Sony Xperia Z4’ün daha önceki sızıntılarda 5.5 inç 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip QHD ekranı olacağı söyleniyordu ancak bu karşılaştırma fotoğraflarına baktığımızda cihazın Z3 ile aynı şekilde 5.2 inç ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Yine de 2560 x 1440 piksel konusunda kesinlik devam ediyor.

Xperia Z4’te, önceki amiral gemisi modellerde de gördüğümüz 20.7 MP arka kamera, yeni eğimli kamera sensörüyle desteklenecek. Kasanın içerisinde ise 64-bit Qualcomm Snapdragon 810 Soc işlemci ile 2.8 GHz sekiz çekirdekli CPU olacak. Telefonun RAM’i 4 GB değerine yükseltilirken, en düşük depolama alanı seçeneği de 32 GB olacak.

Sony Xperia Z4’ün Ocak 2015’te Las Vegas’ta düzenlenecek dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir