Gündem

Sony Xperia Z4, Xperia Z3+ olarak çıkacak

By

on

Sony’nin uzun zamandır amiral gemisi olarak beklediğimiz yeni modeli Xperia Z4, geçtiğimiz hafta Japonya’da sessiz sedasız tanıtılmıştı. Xperia Z3’e yapılan küçük iyileştirmeler haricinde önemli bir yeniliğe sahip olmayan telefonun amiral gemisi model olmayacağı da bu lansman sonrasında anlaşılmıştı.

Telefonun Xperia Z4 ismiyle yalnızca Japonya’da satışa sunulacağı belirtilmiş ve dünyanın geri kalanında tüketiciyle buluşmayacağı belirtilmişti. Ancak Rus kaynaklı bir habere göre, Sony Xperia Z4 ile Xperia Z3+ modelleri birebir aynı ve Z3+, Japonya dışındaki pazarlarda da yerini alacak.

Sony Xperia Z4, uluslararası pazarlarda Xperia Z3+ olarak duyurulacak ve Sony’nin seçilmiş pazarlarda telefonu Mayıs ayı içerisinde tüketiciye sunması bekleniyor. Aynı şekilde yine Mayıs ayı içerisinde şirketin bu sefer gerçekten amiral gemisi olan yeni modelini de lanse edeceği söylenenler arasında. Yine de bu konuda henüz net ve kesin bir bilgimiz bulunmuyor.

Sony Xperia Z4’te 5.2 inç Full HD 1080p çözünürlükte ekran, 20.7 MP arka, 5.1 MP ön kamera, Snapdragon 810 yonga setinde 64-bit sekiz çekirdekli işlemci, 3 GB RAM ve 2930 mAh batarya bulunuyor. 6.9 mm ile oldukça ince olan Xperia Z4, 144 gram ağırlığıyla da zarif bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir