Gündem

Sony Xperia Z4, Japonya’da tanıtıldı

By

on

Sony, uzun zamandır amiral gemisi olarak beklenen modeli Xperia Z4’ü bugün Japonya’da tanıttı. Tanıtımla birlikte de direkt olarak Sony’nin yeni amiral gemisi telefonunun artık Z4 olmadığı anlaşıldı.

Şirketin Japonya’da düzenlediği lansman için öncesinde pek bir ses çıkmamasının sebebi olarak da bu durum gösteriliyor. Nitekim Sony Xperia Z4, yalnızca Japonya’da satışa çıkacak bir telefon olacak. Sony’nin 2015 model amiral gemisi telefonunu Mayıs ayında daha büyük bir şekilde tanıtacağı söyleniyor.

Bu söylenen amiral gemisi model için ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Daha önce Z4 olduğunu düşünerek aldığımız dedikodulara baktığımızda, ekran çözünürlüğünde büyük bir artış görme ihtimalimiz oldukça yüksek Ek olarak Sony kısa zaman önce yalnızca donanım alanında değil, kullanıcı deneyimini iyileştirecek yazılımsal değişiklikler de yapacağını duyurmuştu. Yani yeni amiral gemisi telefonda daha iyi bir Android yönetimi ile daha kaliteli Sony uygulamaları görebiliriz.

Sony-Xperia-Z4

Sonuç olarak, aylardır beklediğimiz Sony Xperia Z4, yalnızca Japonya’ya özel olarak ve “normal” bir telefon olarak tanıtıldı. Telefonda 5.2 inç Full HD 1080p çözünürlükte ekran, 20.7 MP arka, 5.1 MP ön kamera, Snapdragon 810 yonga setinde 64-bit sekiz çekirdekli işlemci, 3 GB RAM ve 2930 mAh batarya bulunuyor. 6.9 mm ile oldukça ince olan Xperia Z4, 144 gram ağırlığıyla da zarif bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Yine de Sony’nin en yeni ve en iyi telefonu için Mayıs ayını beklememiz gerekecek. O gün geldiğinde, biz de burada olacağız.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir