Gündem

Sony Xperia Z3’e kola ve Nutella testi

By

on

Sony Xperia Z3, IP68 sertifikasıyla su ve toza karşı kullanıcısına hiçbir sıkıntı çıkarmayan bir telefon. Ancak internet dünyası, her şeyde olduğu gibi yine abartı düşünerek, Xperia Z3’ü kola ve Nutella’nın içerisinde test etmek istemiş. 

Böyle şekerli ortamlarda telefonun nasıl tepki vereceğini görmek isteyen bir kullanıcı, Z3’ü kimsenin denemeyi bile düşünmeyeceği yerlere sokuyor.

IP68 sertifikası, telefonun yalnızca bildiğimiz sudan zarar görmeyeceğini belirtiyor. Yani kola bir yana, tuzlu su, sabunlu su gibi hiçbir sıvının Z3’e zarar vermeyeceğinin garantisi yok. Ancak gazlı ve bol şekerli sıvı içerisinde Z3’ün nasıl performans sergilediğini görmek de ilginç oluyor.

İşi biraz daha abartan kullanıcı, sıvı veya toz diyemeyeceğimiz bir yapıda olan Nutella ile Z3’ü denemek istemiş. Ekmeğe sürer gibi telefonun üzerine Nutella süren kişi, ardından çikolatayı telefonun her yerine yayıyor. Görmeye alışık olmadığımız bir test olan Nutella testini izlemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Son olarak da, hepimizin başına gelebilecek bir durum olarak düşündüğümüzde su altında telefonla oyun oynamak kalıyor. PS4 bağlantısını kullanan Z3 sahibi, telefonu küçük bir kapta su altına koyuyor ve GTA: San Andreas oynuyor. Bunu bilmemizin gerçekten önemli olduğunu düşünüyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir