Gündem

Sony Xperia Z3 yarın raflarda!

By

on

Sony’nin IFA 2014’te tanıttığı yeni amiral gemisi modeli Türkiye’de satışa çıkıyor.Çarşamba günü itibariyle raflardaki yerini alacak olan telefonun Sony tarafından tavsiye edilen satış fiyatı, 2299 TL olarak belirlendi.

Tasarım açısından bu yılın başlarında çıkan Xperia Z2 ile oldukça benzer görünen Z3′ün, tutuşu kolaylaştırmaya ve güçlendirmeye yarayacak yeni kıvrımlı kenarları ve ince bir kasası bulunuyor. 5.2 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlükte bir ekrana sahip olan telefonun en önemli özelliklerinden biri, gün ışığında parlamayı engelleyerek net bir görüş sağlaması. Dört çekirdekli 2.5 GHz Snapdragon 801AC işlemcisini 3 GB RAM ile destekleyen Sony, Xperia Z3 için 16 GB depolama alanı tercih etmiş ancak microSD desteği sunmayı da ihmal etmemiş. Kamerasında da çeşitli iyileştirmeler gördüğümüz Xperia Z3′ün 20.7 MP kamerası, 4K video çekebiliyor. 3100 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan telefonun bir günü aşkın pil ömrü sunacağı da verilen bilgiler arasında. 154 gram ağırlığındaki Xperia Z3, 7.5 mm kalınlığıyla da zarif bir telefon olarak öne çıkıyor.

[İnceleme: Sony Xperia Z3]

Telefon, Sony’den alıştığımız şekilde su ve toza karşı dayanıklı olacak. Ek olarak Sony, telefonun normal kullanımla 2 günü rahatlıkla çıkaran bir bataryası olduğunu, bu batarya ile sınıfında birinci telefon olacağını belirtiyor. Siyah, beyaz, bakır ve gümüş renkleriyle rafları süsleyecek Sony Xperia Z3’ün ülkemizde ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir