Gündem

Sony Xperia Z3 tanıtıldı

By

on

Sony’nin Xperia serisi amiral gemisi telefonlarıyla yakaladığı başarı durmak bilmiyor. Şirket, IFA 2014‘te yeni amiral gemisi telefonu Xperia Z3 ile, onun küçük kardeşi Z3 Compact‘i tanıttı. Daha önce birçok kez bilgileri basına sızan ve bizim de haberlerimizde yer verdiğimiz telefon, Berlin’de düzenlenen lansman ile birlikte resmen duyurulmuş oldu.

Tasarım açısından bu yılın başlarında çıkan Xperia Z2 ile oldukça benzer görünen Z3′ün, tutuşu kolaylaştırmaya ve güçlendirmeye yarayacak yeni kıvrımlı kenarları ve ince bir kasası bulunuyor. 5.2 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlükte bir ekrana sahip olan telefonun en önemli özelliklerinden biri, gün ışığında parlamayı engelleyerek net bir görüş sağlaması. Dört çekirdekli 2.5 GHz Snapdragon 801AC işlemcisini 3 GB RAM ile destekleyen Sony, Xperia Z3 için 16 GB depolama alanı tercih etmiş ancak microSD desteği sunmayı da ihmal etmemiş. Kamerasında da çeşitli iyileştirmeler gördüğümüz Xperia Z3′ün 20.7 MP kamerası, 4K video çekebiliyor. 3100 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan telefonun bir günü aşkın pil ömrü sunacağı da verilen bilgiler arasında. 154 gram ağırlığındaki Xperia Z3, 7.5 mm kalınlığıyla da zarif bir telefon olarak öne çıkıyor.

Telefon, Sony’den alıştığımız şekilde su ve toza karşı dayanıklı olacak. Ek olarak Sony, telefonun normal kullanımla 2 günü rahatlıkla çıkaran bir bataryası olduğunu, bu batarya ile sınıfında birinci telefon olacağını belirtiyor.

Siyah, beyaz, bakır ve gümüş renkleriyle rafları süsleyecek Sony Xperia Z3, bu sonbaharda satışa çıkacak ve ülkemizde Xperia Z2 ile benzer şekilde 2000 TL bandında bir fiyata etiketine sahip olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir