Gündem

Sony Xperia Z3 Tablet Compact tanıtıldı

By

on

IFA 2014 kapsamında gerçekleştirilen lansmanla birlikte Sony bir de tablet tanıttı. Samsung Galaxy Tab S dışında uzun süredir üst seviye bir Android tablet görmüyorduk. Sony de Android ile kaliteyi bir tablette birleştirmeye çalışan ender şirketlerden.

Kötü isimli Xperia Z3 Tablet Compact, adından da anlaşabileceği üzere Şubat ayında tanıtılan Xperia Z2 Tablet’in küçük bir versiyonu. Z3 Tablet Compact’in tasarımı gayet sade ve şık ancak öne çıkan bir yanı yok. Diğer Sony cihazları gibi minimum marka ve kenarlarında metal çerçeve bulunduruyor. 6.4 mm ile aynı Xperia Z2 Tablet gibi çok ince olan yeni tabletin arka kapağı da yumuşatılmış plastikten oluşuyor. Elde tutması da oldukça rahat olan tablet, elde kullanım için tam olarak olması gereken boyuta sahip.

Yeni tablet 8 inç 1080p Full HD ekrana, 2.5 GHz Qualcomm Snapdragon 801 işlemciye, 3 GB RAM’e ve 16 GB dahili depolama alanına sahip. Ek olarak microSD kart desteği de sunan tablet, 4500 mAh bataryasından güç alıyor ve Android 4.4 KitKat ile çalışıyor.

Xperia Z3 Tablet Compact, Sony’nin son dönemde çıkardığı diğer cihazlar gibi su geçirmiyor. Arkasında 8.1, önünde de 2.2 MP’lik kameralarıyla fotoğraf ve selfie’ler için de makul bir performans sunan Xperia Z3 Tablet Compact, çok da pahalı olmayan kaliteli ve yeni bir Android tablet isteyenlerin beklentilerini karşılayacak bir cihaz.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir