Gündem

Sony, Xperia Z3 reklamlarına başladı

By

on

Sony’nin IFA 2014 kapsamında tanıttığı yeni amiral gemisi telefonu Xperia Z3 ile küçük ekranlı modeli Xperia Z3 Compact için resmi tanıtıma başlandı. Çeşitli ülkelerde yavaş yavaş satışına başlanan cihazların Türkiye’ye ne zaman giriş yapacağı henüz belli olmasa da, reklam kampanyalarının başlaması sürecin hızlanacağını gösterir nitelikte.

Şimdiye kadar Sony, YouTube’daki kanalına iki TV reklamı yükledi. Reklamlarda dair en ilgi çekici şey ise, Sony’nin kampanya için seçtiği slogan olan “İyiyle yetinmeyin, harikayı talep edin.” oldu. Bugün yayınlanan Gliding Lights ile The Journey isimli reklamlar, telefonun farklı özelliklerini öne çıkardı.

Gliding Lights isimli reklam, Z3 ailesinin oldukça düşük ışıklı ortamlardaki kamera performansını öne çıkarırken, The Journey reklamında aynı fikir, Z3’ün üstün özellikleriyle geliştirilen “muhteşem bir ışık gösterisi” şeklinde duyuruldu. Reklamlarda ek olarak iki güne varan batarya performansı da vurgulandı.

Bu iki reklamın ardından gelecek olan yeni videolarda, “gerçek hayattan insanların Xperia Z3 ile yaşadıkları ilham verici hikayeler” gösterilecek.

5.2 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlükte bir ekrana sahip olan Sony Xperia Z3’ün en önemli özelliklerinden biri, gün ışığında parlamayı engelleyerek net bir görüş sağlaması. Dört çekirdekli 2.5 GHz Snapdragon 801AC işlemcisini 3 GB RAM ile destekleyen Sony, Xperia Z3 için 16 GB depolama alanı tercih etmiş ancak microSD desteği sunmayı da ihmal etmemiş. Kamerasında da çeşitli iyileştirmeler gördüğümüz Xperia Z3′ün 20.7 MP kamerası, 4K video çekebiliyor. 3100 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan telefonun bir günü aşkın pil ömrü sunacağı da verilen bilgiler arasında. 154 gram ağırlığındaki Xperia Z3, 7.5 mm kalınlığıyla da zarif bir telefon olarak öne çıkıyor. Telefonun ülkemizde Xperia Z2 ile benzer şekilde 2000 TL bandında bir fiyat etiketine sahip olmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir