Gündem

Sony Xperia Z3 için Android Lollipop güncellemesi başladı

By

on

Sonunda Sony’den beklenen haber geldi ve Android 5.0 Lollipop, Xperia Z3 ve Z3 Compact telefonlara gönderilmeye başlandı. Bugünden itibaren İskandinav ülkelerinde başlayan güncelleme, önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde tüm dünyaya yayılacak. Güncellemenin ülkemize de bu 2-3 hafta içerisinde gelmesini bekliyoruz.

Adeta yılan hikayesine dönen Sony Xperia Z serisi için Android Lollipop güncellemesi, telefonlara Google’ın çok överek tanıttığı Materyal Tasarım’a sahip kullanıcı arayüzünü getirecek. Sony’nin minimalist tasarımı korunurken, bununla birlikte Sony telefonlarda yeni temalar ve duvar kağıtları da yer alacak.

Android Lollipop güncellemesiyle birlikte bildirimler ve kilit ekranı da değişiklik görürken, kullanıcıların bu alanlarda daha fazla kişiselleştirme imkanı olacak. Ek olarak iş ve özel hayat için de telefonları kişiselleştirmek mümkün olacak.

Sony, amiral gemisi telefonlarını daha verimli yapabilmek için yeni işletim sistemine Android for Work‘ü de dâhil etmiş. Hâli hazırda pil performansı açısından oldukça başarılı olan Xperia Z3’ün, güncellemeyle birlikte daha da iyi bir pil ömrüne sahip olmasını bekliyoruz. Yeni güncelleme, Sony telefonlarda depolama alanını daha iyi yönetmek için çeşitli araçlar da sunacak.

Android Lollipop güncellemesinde rakiplerinin gerisinde kalan Sony, Google’ın duyurusunun ardından tüm Z serisinin Android Lollipop’a kavuşacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz haftalarda ise, Xperia Z serisi haricindeki modellerin yeni güncellemeyi alamayacağı açıklandı.

Geçtiğimiz hafta, Endonezya kaynaklı bir haber, Xperia Z serisinin bu hafta içerisinde Lollipop almaya başlayacağını duyurmuştu ve bunun doğru çıktığını görmek sevindirici. Sony’nin güncelleme konusunda gerçekten çok geç kalsa da sonunda Lollipop’un telefonlara geldiğini görmek de aynı oranda bizleri mutlu etti. Şirketin çalışmalarına durmaksızın devam edeceğini ve Xperia Z2 ile Z modellerinin de kısa zaman içerisinde yeni işletim sistemine kavuşacağını umuyoruz.

Recommended for you

2 Comments

  1. hakan

    Nisan 4, 2015 at 9:54 pm

    nasıl yapacağız bir türlü bulamadım

  2. selcuk bey

    Nisan 25, 2015 at 5:57 pm

    Merhaba arkadaşlar Lollipop hiç güzel olmamış bütün Lollipop kaldırmak için nasıl yapılır 4.4.2 geri dön nasıl yapılır Lollipop pil şarj çabuk bitiyor niye Benim sony xperia z3 CEP YENİ ALDIM kullanıyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir