Gündem

Sony Xperia Z3, bir ay içinde Android Lollipop alacak

By

on

Sony, CES 2015’te yapacağı duyurular aylardır merakla bekleniyordu. Şirketin CES lansmanı, mobil haricinde TV, akıllı bileklikler, Action Cam ve ses sistemlerine yoğunlaşırken, Sony’ten telefonlara dair bir yenilik göremedik. Bu da, son birkaç haftadır Xperia Z4’ün sızıntılarıyla karşılaşsak da, yeni telefon için birkaç ay sonra Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’ni beklememiz gerektiğini gösteriyor.

Yine de Sony akıllı telefon kullanıcılarına CES’ten iyi bir haber getirdik. Google’ın yeni işletim sistemi çıktıktan sonra, 2015’in ilk aylarından itibaren Xperia Z2 ve Z3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınlama sözü veren Sony, bu sözünü unutmamış. Şirketin CEO’su Michael Fasulo, Xperia Z3 için ilk Android 5.0 Lollipop güncellemelerinin önümüzdeki aydan itibaren kullanıcılarla buluşacağını söyledi.

Sony’nin Xperia serisi için Android Lollipop konusunda ne kadar çalıştığını ise uzun zamandır biliyoruz. Kasım ayının başlarında, Sony geliştirici ekibi, YouTube’a yüklediği bir video ile Xperia Z1, Z2 ve Z3 model telefonlarda Android 5.0 Lollipop’un nasıl görüneceğini tüketiciyle paylaşmıştı.

Şirketin mevcut müşterilerine karşı verdiği sözü tutarak, Android Lollipop deneyimini Xperia serisi cihaz sahipleriyle buluşturmak adına bu denli çalışıyor olmasını takdirle karşılıyoruz. Xperia Z sahiplerinin önümüzdeki aydan itibaren güncellemeyi kontrol etmeye başlamalarını da tavsiye ediyoruz.

Recommended for you

2 Comments

 1. Osman Şimşek

  Ocak 22, 2015 at 10:29 pm

  Yazıklar olsun Sony’ye z3 z2 z1 e veriyor z neden yok üvey evlat mı z. Halbuki en çok sattığı telefon z dir baksan. Sanki z3 le z yi aynı anda çıkardı da biz z aldık. Çok yazık sony gibi şirkete yakışmadı bu yaptığı.

  • Eray Demir

   Şubat 7, 2015 at 10:19 am

   Sakin ol kardeşim. Sony’nin güncellemeyi Z içinde çıkaracağını açıkladığını biliyorum. Ama tabi çıkış tarihleri yeniden eskiye doğru gideceği kesin o yüzden önce bu modellere çıkmasını bekliyeceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir