Gündem

Sony Xperia Z3, Android 5.1.1 Lollipop ile göründü

By

on

Android Lollipop güncellemelerinde rakiplerinin gerisinde kalmasına rağmen üst üste tüm Xperia Z serisini güncelleyen Sony, çalışmalarına devam ediyor. Güncellemenin ardından yapılan kullanıcı yorumlarına baktığımızda, Xperia severlerin özellikle pil ömrü konusunda pek memnun olmadığını görmüştük. Android 5.1.1’in, ilk sürümde yaşanan sorunları nispeten çözmesi bekleniyor.

Şu an için yeni güncellemenin ne zaman geleceğine dair bir bilgi olmasa da, aşağıda göreceğiniz videoda Android 5.1.1 ile çalışan bir Xperia Z3 modelini görmek mümkün. Bu da, güncellemenin çok da uzak olmadığını gösteriyor. Şu an için 5.1.1 Lollipop sürümünü çalıştıran cihaz sayısı oldukça az. Google’ın Nexus modellerinde bile tamamen geçilmeyen yeni sürümün Xperia Z3’te görünmesi ise gerçekten önemli.

Android 5.1 güncellemesi, Wi-Fi ve Bluetooth cihazları direkt olarak bildirim panelinden görüntüleme, yeni bildirim seçenekleri, küçük iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri içeriyor. Yine de ilk sürümden sonra gelen tepkilere bakıldığında Sony’nin pil ömrü konusunda da çalışmalar yapmış olmasını diliyoruz. Cihazlarda görsellik açısından önemli bir fark yaratmayacak olsa da,  Andorid 5.1.1 güncellemesi ile Sony’nin aldığı şikayetlerin sayısı azalabilir.

Recommended for you

0 Comments

  1. Nrttn

    Ağustos 4, 2015 at 7:47 am

    Telefon şarjı sömürüyor resmen fabrika ayarlarına dönüyorum düzeliyor akşam şarja takıyorum sabah bakıyorum yine aynı şekilde oluyor şarj yarım gün gitmiyor stamına mod açık olduğu halde

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir