Gündem

Sony Xperia Z2 ve Xperia Z3 için Android Lollipop bu ay geliyor

By

on

Sony, Android 5.0 Lollipop’un tanıtılmasından kısa bir süre sonra tüm Z serisini güncelleyeceğini duyurmuş ve müşterileri o dönemden beri beklemeye koyulmuştu. Şirket, konu yazılım güncellemeleri olduğunda ise destek politikaları sebebiyle çoğu zaman eleştirilerin odağı oldu. Güncellemeler için amiral gemisi telefonlarına ciddi zaman ayırırken, orta sınıf modelleri bir kenara bıraktığı konusunda çok sayıda şikayet alıyor.

xperia lollipop

Şimdilik bu olumsuz fikirleri bir kenara bırakacak olursak, Vodafone Avustralya’nın da doğrulamasıyla birlikte Sony Xperia Z2 ve Z3 modelleri, Şubat ayı içerisinde Android 5.0 Lollipop güncellemesine kavuşacak. Üstteki fotoğrafın kaynağı olan operatör, bu ay içerisinde yazılımı test için beklediğini duyururken, yurtdışında popüler olan operatör imzalı modellerin Mart ayına sarkması ihtimali artıyor. Ancak aynı zamanda, bizde de satılan SIM kilitsiz modellerin, Vodafone Avustralya ne zaman yazılımı alacaksa, ona yakın bir zamanda Android Lollipop’a kavuşacağını söyleyebiliriz.

Sony’nin şimdiye kadar hiçbir telefonu Android Lollipop güncellemesi almazken, LG G3, HTC One M8 ve Samsung Galaxy S5 haricinde dünya genelinde güncellemeye kavuşan telefon yok. Android’in 4 büyük ismi ve amiral gemisi telefonlarına baktığımızda ise Sony’nin son sırada kaldığını söyleyebiliriz. Yine de Xperia Z2 ve Z3’ün birlikte güncellemeyi alacak olması bu senaryoyu biraz değiştirip Sony’i öne çıkarabilir. Umuyoruz tüm firmalar hızla çalışmalarına devam eder ve daha çok Lollipop’lu telefon görürüz. Bu ay itibariyle Android Lollipop ilk kez kullanım grafiğinde görüntülenmişti.

Recommended for you

4 Comments

 1. muhyettin

  Şubat 21, 2015 at 7:11 pm

  5.0 z2 güncelleme nezaman gönderiliyor

  • Ozan

   Ağustos 24, 2015 at 12:14 am

   Güncelleme geldi arkdaşlar benim ki Son güncelleme de 5.0.2

 2. Salih

  Mart 28, 2015 at 2:48 pm

  Güncelleme İskandinav ülkelerinde dağıtılmaya başlandı. Romu flashtool ile yükleyebilirsiniz. Ben yükledim buyrun Lollipoplu Z2 http://youtu.be/oAt0P_F9caM

  • mertcan

   Nisan 8, 2015 at 10:44 am

   nasıl guncelenıyor bılen varmı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir